lupa x
user

TZ: Školy v Moravskoslezském kraji nakoupí digitální technologie za skoro 80 milionů

TZ: Školy v Moravskoslezském kraji nakoupí digitální technologie za skoro 80 milionů

31.05.2022

Redakce

Tyto evropské peníze mají inovovat vzdělávání a rozvíjet informatické myšlení žáků. Pokročilé učební pomůcky si tak budou moci pořídit školy, které už vyučují nebo od nového školního roku budou vyučovat podle nového rámcového vzdělávacího programu, ve kterém ministerstvo využívání moderních technologií posiluje. Moravskoslezský kraj to uvedl ve své tiskové zprávě.

TZ: Školy v Moravskoslezském kraji nakoupí digitální technologie za skoro 80 milionů

„Pokročilé digitální technologie mohou velmi výrazně zvýšit kvalitu výuky na středních i základních školách. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy také v revidovaných rámcových vzdělávacích programech. Školy, které budou podle nich vyučovat, tak získaly podporu na nákup moderních digitálních učebních pomůcek a mobilních digitálních zařízení,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upřesnil, že finance ministerstvo vyčlenilo z Národního plánu obnovy financovaného z evropského fondu Next Generation EU. Celkem 78,3 milionu korun bylo rozděleno mezi 28 škol zřizovaných krajem a 251 základních škol zřizovaných obcemi v regionu.

„Získané peníze mohou školy využít například na zařízení rozšířené či virtuální reality, 3D tiskárny a 3D pera nebo geolokační techniku. Nakoupit mohou i badatelskou techniku, jako jsou čidla a mikroskopy, také robotické a programovatelné učební pomůcky. Program podporuje i digitální technologie pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, takže si školy mohou z dotace pořídit pomůcky pro alternativní ovládání počítače, software pro rozpoznávání hlasu, zvětšování obrazu na displeji nebo automatické čtení textu. Rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí považuji za velmi důležité a je dobře, že nákup digitálních technologií ve školách Evropská unie tak významně podpořila. Věřím, že se bude tento program opakovat, aby se do něj mohly brzy zapojit i další školy v regionu,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

http://www.msk.cz/cs/media/tiskove_zpravy/tiskova-zprava-_-skoly-v-regionu-nakoupi-digitalni-technologie-za-skoro-80-milionu-12096

Hlavní stránka