lupa x
user

Provozní ředitelka firmy Meta Sheryl Sandbergová po 14 letech skončí

Provozní ředitelka firmy Meta Sheryl Sandbergová po 14 letech skončí

03.06.2022 , Aktualizováno 02.06.2022

Redakce

Provozní ředitelka firmy Meta Platforms, majitele sociální sítě Facebook, Sheryl Sandbergová skončí ve funkci. Dvaapadesátiletá Sandbergová to oznámila na svém facebookovém účtu. Formálně z funkce odstoupí na podzim, měla by však zůstat ve správní radě firmy Meta, která je mateřskou firmou také Instagramu a WhatsAppu.

Provozní ředitelka firmy Meta Sheryl Sandbergová po 14 letech skončí

Provozním ředitelem se od podzimu místo Sandbergové stane Javier Olivan.

Sandbergová přešla do Facebooku v roce 2008 z Googlu. V roce 2012 se stala první ženou v osmičlenné správní radě firmy. Uvedla, že si zatím není jistá, co ji v budoucnosti čeká. Plánuje se zaměřit na rodinu, svoji nadaci a filantropickou činnost.

Sandbergová se stala jednou z nejuznávanějších osobností světového byznysu, když pomohla Facebooku proměnit se ze startupu v gigant v oblasti sociálních médií s loňským obratem téměř 120 miliard USD (2,8 bilionu Kč). Vedle generálního ředitele Marka Zuckerberga se stala nejvýraznější tváří společnosti. Snažila se také zlepšit vtahy Facebooku s veřejností a regulačními orgány po jeho přešlapech v oblasti ochrany soukromí. V roce 2013 vydala knihu Lean In, uvedla agentura Bloomberg.

Akcie firmy v reakci na zprávu klesly o čtyři procenta.

New York (ČTK)

Hlavní stránka