lupa x
user

Podíl domácností s placenou televizí stoupl na 56 procent

Podíl domácností s placenou televizí stoupl na 56 procent

19.06.2022

Redakce

Podíl domácností s placenou televizí stoupl na 56 procent

Podíl českých domácností, které využívají placenou satelitní, kabelovou nebo internetovou televizi, se za poslední dva roky zvýšil o dva procentní body na 56 procent. V průměru za ni měsíčně zaplatí 386 korun, přičemž 45 procent diváků stojí příjem televize více než 400 korun měsíčně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Atmedia mezi téměř 4000 respondenty.

Mezi nejčastější důvody, proč platit za televizní vysílání nad rámec koncesionářských poplatků, je podle průzkumu možnost sledovat televizní stanice, které nejsou dostupné v digitálním pozemním vysílání, a sledovat televizní pořady zpětně bez ohledu na čas původního odvysílání. Pro každého čtvrtého klienta placené televize je pak důležité vysílání v HD kvalitě.

„Průměrná částka, kterou čeští diváci vydávají za sledování televize, se za poslední dva roky příliš nezměnila. Nejčastěji se pohybuje od 300 Kč do 399 Kč. V tomto rozmezí platí za sledování televize v současnosti 18 procent diváků, kteří jsou zákazníky některého z operátorů placené televize,“ uvedl marketingový ředitel společnosti Atmedia Pavel Müller.

U největšího operátora internetové televize IP TV, firmy O2, má většina zákazníků službu v rámci balíčku s internetem. „Nejoblíbenějším tarifem je O2 TV Stříbrná za 299 Kč měsíčně,“ uvedl za společnost David Solnař. U Telly má většina diváků koupené vyšší balíčky s více než 100 televizními stanicemi, za něž platí 450, respektive 650 korun. „Jen zhruba každý pátý divák má předplacený nejmenší z balíčků, který stojí měsíčně 250 korun,“ řekl marketingový ředitel Telly Jan Schöppel.

V zahraničí je běžné, že placenou televizi má přes 90 procent domácností. V Česka má stále vysoký podíl bezplatný terestrický příjem TV signálu.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka