lupa x
user

Na svou trasu dnes vyjela Eurotramvaj. Vyzdvihuje předsednictví v Radě EU a připomíná pražské priority

Na svou trasu dnes vyjela Eurotramvaj. Vyzdvihuje předsednictví v Radě EU a připomíná pražské priority

24.06.2022

Redakce

Tramvaj bude jezdit Prahou jeden rok, tedy přibližně do poloviny roku 2023. Na svou první cestu se vydala pod číslem linky 17, pak své číslo bude měnit dle potřeby. Náklady činil pouze samotný polep tramvaje za 150 000 korun, samotnou tramvaj poskytl Dopravní podnik hl. m. Prahy zdarma v rámci spolupráce s městem.

Na svou trasu dnes vyjela Eurotramvaj. Vyzdvihuje předsednictví v Radě EU a připomíná pražské priority

„Těší nás, že můžeme na jedné z našich tramvají propagovat světové úspěchy české vědy a zdravotnictví ve spojitosti s předsednictvím ČR v Radě EU. Do konce tohoto týdne budeme tramvaj s tímto polepem vypravovat z vozovny Pankrác na spoje linky 17. Od pondělí se tramvaj vrátí do své domovské vozovny Vokovice, odkud ji budeme vypravovat nejčastěji na linku 22, což je jedna z páteřních a nejdelších tramvajových linek v Praze. Navíc jezdí centrem a kolem nejnavštěvovanějších pražských památek, takže si speciálního polepu za celý rok všimnou, troufám si říci, miliony cestujících nebo návštěvníků hlavního města. Může se ale objevit i na dalších linkách, které z Vokovic vypravujeme, tj. na 1, 8, 18, 20, 25 nebo 26, což je v současnosti vůbec nejdelší pražská tramvajová linka, v případě výluk nebo mimořádných událostí výjimečně i na dalších,“ doplil detaily provozu linky se speciálním polepem zástupce dopravního ředitele DPP a vedoucí odboru Organizace provozu DPP Jiří Vodrážka.

Studenti si mohli vybrat z celkem sedmi okruhů pro své návrhy. Konkrétně se jednalo o ochranu demokratických hodnot, klimatickou změnu, chytrá řešení, kulturu, vzdělávání, vědu a Prahu jako město inovací. K vyhodnocení celkem dorazilo dvacet jedna různých návrhů a jako nejlepší byl porotou vybrán návrh „VĚDA A ZDRAVOTNICTVÍ“ od studentky Anety Bromovské.

Praha byla vždycky geografickým srdcem Evropy a v roce 2022 bude i politickým. Česká republika bude předsedat Radě Evropské unie. Věda a zdravotnictví jsou úzce spojené pojmy. Po přečtení zadání soutěže se mi ihned vybavilo srdce, a také mozek a plíce. Již dlouho vnímám rychlý a pozitivní vývoj v oboru zdravotnictví. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla několik objevů vyzdvihnout a ukázat, jaké neuvěřitelné pokroky jsme v oblasti lékařství učinili. Domnívám se, že české zdravotnictví drží krok s evropskou špičkou. Zaměřit se právě na takové téma bylo jasnou volbou,“ uvedla autorka vítězného návrhu Aneta Bromovská.

„V souvislosti s předsednictvím ČR v Radě EU se objevují dotazy, jestli tím nebude ovlivněn provoz MHD v Praze. Můžeme ujistit Pražany a návštěvníky hl. města, že o nadcházejících letních prázdninách bude MHD v Praze jezdit dle klasických prázdninových jízdních řádů, po jejich skončení opět v plném rozsahu dle stávajících grafikonů. Naopak, díky předsednictví a rekonstrukci Barrandovského mostu jsme se na základě dohody s MHMP a TSK rozhodli nerealizovat na lince C metra postupnou výměnu dřevěných pražců za betonové, která téměř pravidelně probíhá cca 10 dnů na začátku prázdnin. Naopak, o letošních letních prázdninách bude v metru a tramvajích méně výluk než po jiné roky,“ dodal Jiří Vodrážka.

V rámci oslav začátku předsednictví se uskuteční od pátku 24. června až do začátku července řada programů a akcí s mottem „Praha žije Evropou“. První se uskuteční již v pátek 24. června v centru města, například na Mariánském náměstí nebo před Rudolfinem. Podrobný program je k dispozici na: Praha žije Evropou.

Zdroj: Praha.eu

Hlavní stránka