lupa x
user

Mince k minci, korunka ke korunce – dárky s rozvahou

Mince k minci, korunka ke korunce – dárky s rozvahou

30.06.2022

Redakce

Těžko najdeme člověka, který by si k promoci, pod stromeček nebo k narozeninám nepřál peníze. Jako bychom ale měli zakořeněno, že pouhé bankovky v obálce působí, že jsme si na výběru dárku nedali záležet, a často volíme kompromis například v podobě dárkového poukazu.

Mince k minci, korunka ke korunce – dárky s rozvahou

Existuje však dárek, u kterého dárcům stejně jako u peněz odpadá dilema, jestli bude, nebo nebude vhodný. Může kdykoli plnit tutéž funkci jako peníze – navíc s benefitem uchování hodnoty a s potenciální perspektivou zhodnocení – hodí se k jakékoli příležitosti pro ženy, muže i děti a na rozdíl od bankovek v obálce je originální.

Zlaté či stříbrné pamětní medaile a mince z České mincovny jsou určeny pro významné okamžiky v životě člověka, které si zaslouží mimořádnou pozornost. Mohou být věnovány novorozencům, novomanželům, absolventům, k narozeninám, z lásky, pro štěstí i jen tak pro radost. Jejich atraktivita spočívá v uměleckém zpracování a hodnota v obsahu drahého kovu. Dárek tohoto typu pořizujeme vždy s jistotou, že je nevšední. Jeho citovou hodnotu lze ještě navýšit personifikací, kdy Česká mincovna vyryje zákazníkovi osobní věnování nebo fotografii přímo na minci. Takový dárek může obdarovaný v případě potřeby kdykoli jednoduše zpeněžit, ale také pro něj může být jakýmsi „startovacím zlaťákem“ pro pokračující sbírku, která s léty navzdory inflaci a nepředvídatelným krizím neztratí na hodnotě.

Zvláště v případě pamětních medailí a mincí darovaných u příležitosti narození dítěte se tento zlatý impuls přímo nabízí. V záplavě hraček, novorozeneckých výbaviček, čerstvě založených stavebních spoření a dětských spořicích účtů může být úhledná krabička s na míru rytým cenným obsahem i neocenitelnou inspirací pro ostatní novorozencovy blízké. Nabízet totiž příbuzenstvu – byť nejbližšímu – číslo spořicího či stavebního účtu jejich dítěte by asi většina rodičů nepovažovala za vhodné, ale pokud se babička, dědeček, teta nebo strýc nechají unést někým již jednou darovanou „malou zlatou krabičkou“ a při nejbližší rodinné příležitosti darují dítěti další, každý správný rodič myslící na budoucnost svého potomka to ocení. Mohou tak svému malému příbuznému neplánovaně založit hodnotnou sbírku, do které může dalšími exempláři postupně přispívat kdokoli; na rozdíl od smluvně daných měsíčních částek na různých dětských spořeních navíc nepravidelně a nezávazně, jen když zrovna nastane ten správný okamžik.

Z portfolia pamětních medailí a mincí České mincovny si zákazník vybere již od jednoho tisíce korun a nabídka tematicky zaměřených produktů k nejrůznějším příležitostem se neustále rozrůstá. I Česká mincovna se zde inspirovala, a to v historii, protože zlaťáky dávali miminkům do kolébky pro štěstí už naši předkové. Přičteme-li k tomu fakt, že drahé kovy nikdy nepřestanou být cenné, pak darovat je bývá nejen výrazem štědrosti, ale především snahou věnovat dárek, který má skutečnou hodnotu.

 

Renáta Gebauerová

 

Hlavní stránka