lupa x
user

Na Kraví hoře začal Festival planet, vystavili desetimetrový model Slunce

Na Kraví hoře začal Festival planet, vystavili desetimetrový model Slunce

12.07.2022

Redakce

Nafouknutím desetimetrového modelu Slunce začal včera v Brně na Kraví hoře čtvrtý ročník Festivalu planet, který pořádají multimediální architekti z kreativního studia Visualove a Hvězdárna a planetárium Brno. Akce potrvá do neděle a zahrnuje i výstavu nebo letní kino.

Na Kraví hoře začal Festival planet, vystavili desetimetrový model Slunce

Foto: Pavel Gabzdyl 

Zaměstnanci hvězdárny na festivalu každý den nafouknou v parku Kraví hora model Heliosféry, vystavený bude za příznivého počasí vždy od 14:00 do 23:30. Obří model Slunce vznikl díky záběrům z vesmírné observatoře Solar Dynamics Observatory. Na jeho návrhu pracovali od ledna Pavel Karas, Michal Okleštěk a Jan Machát ze studia VISUALOVE. Vystavený model doplní vždy ve 20:00 krátký výklad pracovníků hvězdárny.

Pro návštěvníky parku je připravená před budovou hvězdárny i nanostruktura Sluneční soustavy a výstava Jeho jasnost Slunce. Každý den od 21:30 bude přichystané letní kino. Sci-fi filmy se budou promítat v původním znění s českými titulky před budovou hvězdárny.

Ve středu 13. července ve 20:30 chystá hvězdárna jako součást festivalu před modelem Slunce i sraz majitelů světelných mečů.

Vstup na venkovní akce je zdarma, doprovodný program v digitáriu hvězdárny je placený. Festival bude pokračovat od 4. do 11. srpna, kdy kromě nového modelu Slunce hvězdárna vystaví i modely Měsíce, Marsu a Země z minulých let.

Brno (ČTK)

Hlavní stránka