lupa x
user

V Brně proběhla expertní konference CZ PRES k onkologii

V Brně proběhla expertní konference CZ PRES k onkologii

15.07.2022

Redakce

V rámci českého předsednictví v Radě EU se do Brna na dva dny sjelo více než sto expertů z celé Evropy diskutovat o léčbě, prevenci a ochraně dat onkologických pacientů. Odborníci během panelových diskusí rozebrali především témata jako sítě národních komplexních onkologických center, onkologické registry, návrh nařízení o Evropském prostoru pro zdravotní data a včasná detekce a screening rakoviny.

V Brně proběhla expertní konference CZ PRES k onkologii

„Během obou dnů jsme sledovali tři tematické bloky, které přímo navazují na Evropský plán boje proti rakovině a na cíle Mise EU proti rakovině. Debatovali jsme o implementaci konceptu komplexních onkologických infrastruktur v EU,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Odborníci dále řešili některé možné dopady projednávaného nařízení o Evropském prostoru pro zdravotní data a sekundární využití údajů o rakovině, včetně sdílení některých cenných národních příkladů. V neposlední řadě byla zvláštní pozornost věnována také revizi doporučení Rady ke screeningům onkologických onemocnění.

V rámci několika expertních bloků vystoupili i zástupci Evropské komise a WHO.

„Celou konferenci považuji za velmi úspěšnou a těším se na další jednání o doporučeních odborníků na zářijovém neformálním zasedání ministrů zdravotnictví v Praze,“ zdůraznil ministr Válek.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Hlavní stránka