lupa x
user

Tropické teploty přiměly Čechy k nákupům hraček do vody, uvedli prodejci

Tropické teploty přiměly Čechy k nákupům hraček do vody, uvedli prodejci

25.07.2022 , Aktualizováno 21.07.2022

Redakce

Tropické teploty, které v těchto dnech panují v Česku, přiměly podle prodejců Čechy k nákupům hraček do vody, paddleboardů nebo člunů. Nadále se daří také prodejům bazénů. Mezi nafukovacími kruhy je na internetu největší zájem o model pro nejmenší děti s otvory pro nohy. Z dalšího zboží je stejně jako loni hitem nafukovací plameňák.

Tropické teploty přiměly Čechy k nákupům hraček do vody, uvedli prodejci

Foto: Shutterstock 

Hypermarkety Globus v souvislosti s rostoucími venkovními teplotami sledují podle své mluvčí Anety Turnovské vyšší poptávku v rámci desítek procent o nafukovací výrobky jako jsou míče, zvířata, kruhy, křidélka, ale i bazény nebo zahradní vířivé vany.

V e-shopu Mall.cz jsou prodeje hraček a bazénů meziročně zhruba dvojnásobné. „Během těchto dní mluvíme dokonce o stovkách procent,“ řekla mluvčí společnosti Pavla Hobíková.

Lidé, kteří vyrážejí na dovolenou s nejmenšími dětmi, podle ní nejvíce kupují nafukovací kruh určený pro seznámení dítěte s vodou a výuku správných pohybů nohou při plavání. Prodejům v případě domácích vodních radovánek vévodí hrací centrum. „Jde o dva bazénky v jednom a součástí balení je i vodní skluzavka, plameňák, opice, kroužky na hraní a pět balónků,“ doplnila Hobíková.

V internetovém obchodě Alza rostou prodeje hraček do vody a dalšího nafukovacího zboží v posledních dnech o desítky procent proti předchozím chladnějším dvěma týdnům. Nejvíce tento sortiment lidé podle mluvčí e-shopu Daniely Chovancové ale kupují obvykle hned při prvním velkém oteplení v červnu. „Nyní tak spíše doplňují předchozí nákupy,“ uvedla.

Z dat Heureky vyplývá, že v první polovině prázdnin vzrostl na internetu zhruba o 70 procent zájem o paddleboardy, nafukovací lehátka, kruhy nebo plavecké desky. „Rostou také kategorie spojené s potápěním jako jsou ploutve nebo šnorchly,“ řekl šéf analytiků Heureky Michal Buzek.

Zákazníci podle něj hojně pořizují i produkty spojené s vodáctvím, tedy čluny, pádla, vesla, helmy či vesty. „Populární jsou aktuálně klasické nafukovací čluny, které jsou relativně bezpečné, a přesto se nimi na vodě dá zažít spoustu zábavy. Průměrná cena těchto člunů se pohybuje kolem 2 500 korun. V nabídce e-shopů ale nechybí ani menší kajaky nebo prostorné rafty,“ dodal.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka