lupa x
user

Čeští studenti excelují na mezinárodních vědomostních soutěžích

Čeští studenti excelují na mezinárodních vědomostních soutěžích

28.07.2022 , Aktualizováno 27.07.2022

Redakce

Studenti českých středních škol a gymnázií si v červenci přivezli šest medailí z mezinárodních vědomostních olympiád.

Čeští studenti excelují na mezinárodních vědomostních soutěžích

Zdroj: International Geography Olympiad

Ze 33. ročníku Mezinárodní biologické olympiády v arménském Jerevanu si medaili přivezli všichni čeští účastníci. Zlatou medaili získal Marek Pavlica, stříbrnou Daniel Čičovský a bronzové medaile přivezli Matěj Pokorný a Matěj Vostrčil. Česká republika se řadí mezi dlouhodobě nejúspěšnější země této soutěže.

Celkem se letošního ročníku olympiády zúčastnilo 237 soutěžících ze 62 zemí. Celkovým vítězem se stal Yakov Dmitrievich Korobitsyn z Nezávislé olympijské delegace, která sdružuje ruské studenty. Medaile si přivezli i studenti z Polska, Maďarska a Německa.

V červenci proběhl také 18. ročník Mezinárodní zeměpisné olympiády (International Geography Olympiad, IGEO). Soutěž probíhala distanční formou online z Paříže. Mezi 209 soutěžícími z celkem 54 zemí světa se o medaile utkali také čtyři studenti z Česka, a to Milena Šebková, Martin Mlečka, Petr Podolský a Lukáš Poul. Ze soutěže si odvezli stříbro a bronz.

Mezinárodní zeměpisnou olympiádu organizuje Mezinárodní geografická unie. Soutěž pořádá od roku 1996. Součástí letošního ročníku byl písemný test, virtuální práce v terénu, multimediální test a prezentace projektu. Příští ročník se bude konat v Indonésii.

Mezinárodních kol vědomostních olympiád se každoročně účastní nejlepší studenti národních kol. Jedná se o studenty středních škol a gymnázií ve věku od 16 do 19 let.

 

Hlavní stránka