lupa x
user

Vláda USA investuje do rozvoje internetové připojení ve venkovských oblastech

Vláda USA investuje do rozvoje internetové připojení ve venkovských oblastech

31.07.2022 , Aktualizováno 29.07.2022

Redakce

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že vyčlení přes 400 milionů dolarů (asi 9,6 miliardy korun) na investice do rozvoje vysokorychlostního internetu ve venkovských oblastech Spojených států. Podle stanice CNN na novou komunikační infrastrukturu dosáhne 31 000 domácností a firem v 11 státech USA.

Vláda USA investuje do rozvoje internetové připojení ve venkovských oblastech

Foto: Shuttertock

Venkovské komunity jsou páteří našeho národa a mají široký dopad na naše hospodářství. Příliš dlouho se ale na ně bral jen malý ohled a jejich přínos nebyl dostatečně oceněn. To teď chceme změnit a začneme tím, že jim poskytneme spolehlivý internet,“ řekl poradce Bílého domu pro infrastrukturu Mitch Landrieu.

Mnoho venkovských oblastí v zemi nemá k vysokorychlostnímu internetu přístup, protože poskytovatelům se v oblastech nevyplatí investovat. Nový vládní program bude financovat 20 projektů v 11 státech.

Konkrétně v Nevadě „propojí“ 4 000 lidí, 130 firem, 22 farem a sedm škol, uvedla demokratická senátorka Catherine Cortezová Mastová.

Podle dat vládního Úřadu pro sčítání lidu mělo v roce 1997 internet 18 procent amerických domácností, v roce 2003 to bylo 54,7 procenta a v roce 2019 už 86,6 procenta. Data pocházejí od lidí starších 18 let.

Statistiky vládního Národního statistického centra pro vzdělávání (NCES) uvádějí, že v roce 2019 mělo přístup k internetu asi 95 procent dětí mezi třemi a 18 lety věku, z toho šest procent pouze přes mobilní telefon.

V rodinách, kde internet nemají, o něj polovina nemá zájem nebo jej nepotřebuje, pro 26 procent je příliš drahý a pro šest procent není dostupný v oblasti jejich bydliště. Zbytek tvoří jiné důvody.

Washington, USA (ČTK)

Hlavní stránka