lupa x
user

Žena z Uherskohradišťska přišla podle policie na internetu o čtyři miliony korun

Žena z Uherskohradišťska přišla podle policie na internetu o čtyři miliony korun

04.08.2022

Redakce

Žena z Uherskohradišťska přišla na internetu o čtyři miliony korun. Podle policie je z ní vymámil neznámý pachatel, který se vydával za amerického lékaře. Za podvod mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až osm let vězení, sdělila v tiskové zprávě policejní mluvčí Milena Šabatová.

Žena z Uherskohradišťska přišla podle policie na internetu o čtyři miliony korun

Foto: Shutterstock 

S údajným lékařem pracujícím u armády v Sýrii se žena podle policistů seznámila přes sociální sítě letos na jaře. „Ze začátku si psali o běžných věcech a poznávali se. Žena se do muže postupně zamilovala, čehož údajný lékař následně využil. Svěřil se jí, že v zemi, kde pracuje, nefungují banky a svoji několikaměsíční výplatu nechce mít u sebe. Proto ji požádal, zda by jí peníze nemohl poslat poštou v balíčku. Žena okouzlena mužem a láskou na návrh kývla,“ uvedla mluvčí.

Žena podle ní však musela zaplatit za přepravu. „Poté ještě zaplatila za clo, pojištění, licence, vyplacení z armády, ale také za uhrazení jeho letenky do ČR. A tak těch pomyslných háčků neustále přibývalo. Vždy ji ujistil, že jí veškeré peníze vrátí. Zamilovaná žena tak stále posílala peníze a netrpělivě čekala na setkání. Nejenže vyčerpala své účty, ale také si peníze půjčila. Až na popud svých blízkých oznámila na policii, že se zřejmě stala obětí podvodníka,“ uvedla Šabatová.

Částka, kterou žena do své virtuální lásky vložila, podle ní dosáhla čtyř milionů korun. „Případem se nyní zabývají vyšetřovatelé z oddělení hospodářské kriminality. Prozatím neznámému podvodníkovi hrozí až osmileté vězení,“ uvedla mluvčí.

Podobně podle kriminalistů dopadla i další žena z Uherskohradišťska. „Ji také okouzlil údajný americký lékař sloužící v Sýrii. Žena si kvůli němu dokonce sjednala bankovní úvěr. Podvodník ji tak připravil o 150 000 korun,“ doplnila Šabatová.

Policisté veřejnost před praktikami podvodníků opakovaně varují. Lidé by podle nich neměli důvěřovat cizím lidem a dbát opatrnosti. Vyzývají ženy i muže, aby nikdy neposílali peníze někomu, koho znají pouze z on-line světa.

Uherské Hradiště (ČTK)

Hlavní stránka