lupa x
user

Senioři seniorům: v Jablonci vznikne unikátní prostor pro starší občany

Senioři seniorům: v Jablonci vznikne unikátní prostor pro starší občany

26.08.2022

Redakce

V Jablonci nad Nisou vznikne nové seniorské informační centrum. Jeho pracovníky budou nejen speciálně proškolení senioři, kteří budou pomáhat svým vrstevníkům. Centrum sociálních služeb tak rozšíří svou činnost o poradenské aktivity.

Senioři seniorům: v Jablonci vznikne unikátní prostor pro starší občany

Jablonecké Centrum sociálních služeb vzniklo v roce 2005. Od té doby poskytuje pečovatelské a odlehčovací služby a slouží jako zázemí pro neziskové organizace, zejména sociálního a zdravotního charakteru. Toto centrum se těší dobrému jménu a vysoké kvalitě, což dokazuje i ocenění z roku 2013, kdy uspělo v soutěži o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v ČR a odneslo si Cenu za kvalitu v sociální péči.  V době největší vlny pandemie COVID-19 se navíc pracovníci centra aktivně podíleli na dobrovolnické činnosti, za což si zasloužili čestné poděkování od primátora. Nejpozději na počátku roku 2023 bude činnost Centra rozšířena o speciální seniorské informační centrum.

Senioři pomáhají seniorům

Pracovníky nového seniorského centra budou nejen speciálně vyškolení senioři, kteří se chtějí nadále socializovat a pomáhat ostatním seniorům, například s doprovodem na úřad nebo nákupem. Centrum sociálních služeb bude i nadále nabízet společné výlety nebo vzdělávací aktivity, například základní práce s počítačem či ruční práce.

Už v roce 2018 se řešilo, že v Libereckém kraji podobné centrum chybí. „Rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb pro seniory je jednou z našich priorit. Proto jsme rádi, že jsme vytvořili kvalitní zázemí, kam se mohou senioři kdykoliv obracet, zejména v této nelehké době,” říká náměstek jabloneckého primátora David Mánek a dodává, že služby centra bude možné využívat na místě, telefonicky a po domluvě s pracovníky bude možné společně vyřešit většinu problémů, kdy starší lidé potřebují otevřenou náruč a pomoc.

Hlavní stránka