lupa x
user

Televize zaznamenaly růst sledovanosti u podzimních novinek

Televize zaznamenaly růst sledovanosti u podzimních novinek

08.09.2022

Redakce

Všechny velké tuzemské televizní skupiny zaznamenaly po prázdninách nárůst sledovanosti u podzimních novinek. Česká televize bodovala s novou řadou kriminálních Případů 1. oddělení, Prima měla přes milion diváků u premiérových dílů seriálu ZOO a novinky Hořký svět a na Nově lámal rekordy první díl nové řady Policie Modrava. Vyplývá to z informací jednotlivých televizí.

Televize zaznamenaly růst sledovanosti u podzimních novinek

Foto: Shutterstock 

„Pondělní první díl třetí řady Případů 1. oddělení v průměru sledoval jeden milion a 321 000 diváků 15+, s podílem na sledovanosti 34,7 procenta. Případy se tak staly nejsledovanější novinkou podzimního pondělního krimi okna za posledních deset let,“ řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Skupina Prima hodnotí start podzimní sezony jako nejúspěšnější ve své historii. V uplynulém týdnu podle mluvčí Gabriely Semové stanice Prima každý všední večer zvítězila nad konkurencí ve strategické cílové skupině 15 až 69 let. Hned tři večery po sobě překonala milion diváků se dvěma premiérovými epizodami seriálu ZOO a novinkou Hořký svět. Tu vidělo přes 1,2 milionu lidí. Pondělní seriál Pálava si pak nenechalo ujít 931 000 diváků.

„Jsme rádi, že naše strategie přinést divákům na podzim odlehčené formáty, které jim vnesou do domácnosti pohodu, se ukázala jako úspěšná. Zdárně tak pokračuje jarní vzestupný trend sledovanosti skupiny Prima,“ uvedl generální ředitel Primy Marek Singer.

Skupina Nova už v pondělí oznámila, že úvodní díl nové řady krimi seriálu Modrava vidělo v televizi a na internetovém portálu Voyo přes 1,6 milionu diváků v cílové věkové skupině lidí od čtyř let.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka