lupa x
user

Ministerstvo vnitra spustilo informační kampaň k senátním a obecním volbám

Ministerstvo vnitra spustilo informační kampaň k senátním a obecním volbám

09.09.2022

Redakce

Ministerstvo vnitra spustilo na svých sociálních sítích kampaň, která má zvýšit informovanost obyvatel o nadcházejících senátních a komunálních volbách. Prostřednictvím osmi videoklipů chce odlehčenější formou zvýšit povědomí o volebním procesu, podmínkách hlasování nebo úpravě hlasovacího lístku.

Ministerstvo vnitra spustilo informační kampaň k senátním a obecním volbám

Foto: Shutterstock 

„V loňském roce se nám videa osvědčila, proto jsme se rozhodli je natočit i pro tyto volby. Nechtěli jsme ale zůstat jen u toho, a proto jsme připravili mini kampaň, která má podpořit jejich šíření. Chceme, aby se informace dostaly k co nejvíce lidem,“ uvedl náměstek ministra vnitra Petr Vokáč. Kampaň realizovalo ministerstvo bez dalších nákladů pro externí subjekty.

Ode dneška až do voleb, které budou 23. a 24. září, uvidí občané na sociálních sítích ministerstva podle jeho mluvčí Kláry Dlubalové alespoň jeden příspěvek denně, který se týká voleb. Vybrané příspěvky bude ministerstvo v omezené míře sponzorovat na Facebooku.

Grafikám s volební tematikou dominují kreslené postavičky, které občanům vysvětlují různé prvky volebního procesu. Ministerstvo vnitra v souvislosti s kampaní také osloví všechny starosty. V dopise jim pošle základní informace o probíhající kampani a natočených videích včetně letáku s jednoduchým návodem, jak mohou občané v obecních volbách upravit hlasovací lístek.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka