lupa x
user

Nad smrtí Alžběty truchlí medvídek Paddington, její portrét je na zastávkách

Nad smrtí Alžběty truchlí medvídek Paddington, její portrét je na zastávkách

12.09.2022

Redakce

Lítost nad úmrtím britské královny Alžběty II. vyjádřil i medvídek Paddington, oblíbená postava z dětských knih, se kterou panovnice letos v létě natočila video. Portréty královny se objevily také na zastávkách londýnské hromadné dopravy nebo na vývěskách v metru. Scenárista seriálu Koruna navrhuje pozastavení natáčení.

Nad smrtí Alžběty truchlí medvídek Paddington, její portrét je na zastávkách

Foto: Shutterstock 

„Díky paní, za všechno,“ objevilo se na twitterovém účtu medvídka Paddingtona. Příspěvek za necelý den sklidil přes 800 000 pozitivních ohlasů, což je více než kondolence mnohých politiků.

Alžběta II. letos u příležitosti oslav 70 let na britském trůně natočila video, ve kterém sedí s touto postavičkou u slavnostně prostřeného stolu, pijí společně čaj, a když medvídek vytáhne z klobouku sendvič s marmeládou, královna vyndá svůj vlastní z kabelky.

Scenárista seriálu Koruna o královské rodině Peter Morgan očekává, že produkce společnosti Netflix z úcty ke královně přeruší natáčení šesté sezóny seriálu. „Koruna je milostný dopis pro ni (královnu) a já nemám co dodat, jen mlčení a respekt. Očekávám, že z úcty přestaneme natáčet,“ sdělil Morgan filmovému serveru Deadline. Pátá řada seriálu, která zachycuje rozpadající se vztah Charlese a Diany, by se měla začít vysílat letos v listopadu.

Na autobusových zastávkách po celém Londýně se v noci na dnešek objevily portréty královny s fialovou šerpou.

Na zastávce metra North Greenwich ráno stála informační tabule dopravního podniku, na které je rukou malovaný portrét královny a pod tištěným záhlavím „informace o provozu“ je vzdán hold Alžbětě II. „V těžkých časech vaše přítomnost poskytovala bezpečí a stabilitu. Pro mnoho lidí jste byla jediným panovníkem, kterého zažili. Na konci vaší vlády se nebe otevřelo a mraky začaly plakat.“

Na příval truchlících Britů už musel reagovat i zřizovatel dopravy ve Skotsku poblíž sídla Balmoral. Ze dvou nejbližších vesnic jezdí k paláci speciální autobusy, což má předejít kolonám aut blokujících dopravu v okolí královského sídla. Ve vesnicích jsou velká záchytná parkoviště. Dopravce upozorňuje, že kvůli dešti je potřeba se dobře obléct.

Londýn (ČTK)

Hlavní stránka