lupa x
user

Žena z Brněnska prodávala boty, podvodník ji obral skoro o 200 000 Kč

Žena z Brněnska prodávala boty, podvodník ji obral skoro o 200 000 Kč

15.09.2022 , Aktualizováno 13.09.2022

Redakce

Skoro o 200 000 korun obral podvodník čtyřiadvacetiletou ženu z Brněnska, která nabídla přes internet k prodeji obnošené boty. Podobné podvody zaměřené na on-line obchody s použitým zbožím se objevily v poslední době vícekrát. Před podvody přes internet policie opakovaně varuje.

Žena z Brněnska prodávala boty, podvodník ji obral skoro o 200 000 Kč

Foto: Shutterstock

Žena vypsala inzerát, na který zájemce reagoval s tím, že si od prodávající vyžádal telefonní kontakt a následně na mobil poslal SMS zprávu s odkazem na podvodné stránky. Na nich pak žena vyplnila citlivé údaje včetně přístupových informací k účtu a platební kartě. „Následně poskytla i bankou zaslané potvrzovací kódy. Zatím neznámý pachatel tak získal přístup k účtu, z nějž obratem zmizelo během několika transakcí téměř 200 000 korun,“ popsal podvod policejní mluvčí.

Nejedná se o první případ tohoto typu podvodu, podobný scénář se v poslední době opakuje. Na začátku záři třeba policie informovala o jedenadvacetileté ženě, která na internetu nabízela tričko za stokorunu a přišla skoro o 50 000 korun. Podobně dopadla jedenačtyřicetiletá žena, která nabízela k prodeji dětský batoh. Ve stejně sehraném podvodu nezískala 200 korun za batoh, ale naopak ztratila 14 000 korun. Prakticky stejný příběh s podobnou škodou se stal na Vyškovsku. Rozdíl byl pouze v tom, že tehdy žena nabízela k prodeji šaty za pouhých 20 korun.

Policie se podobnými případy zabývá opakovaně a stejně tak před nimi opakovaně varuje. Doporučuje například, aby se lidé na stránky svého internetového bankovnictví nikdy nepřihlašovali přes odkazy v e-mailu nebo v SMS zprávách. Vyzývá také, aby se uživatelé vždy přihlašovali přes stránky své banky. Pokud už lidé vlastní nepozorností o peníze přijdou, neměli by otálet s oznámením případu policii.

Brno (ČTK)

Hlavní stránka