lupa x
user

Dva novináři byli zastřeleni na Haiti, když pořizovali reportáž o násilí

Dva novináři byli zastřeleni na Haiti, když pořizovali reportáž o násilí

16.09.2022 , Aktualizováno 15.09.2022

Redakce

Dva haitští novináři byli zastřeleni a jejich těla zapálena, když pořizovali reportáž o násilí v chudinské čtvrti hlavního města, kterou ovládají zločinecké gangy. Jde už o druhou podobnou vraždu v letošním roce, informovala agentura AP s odvoláním na haitský Svaz novinářů.

Dva novináři byli zastřeleni na Haiti, když pořizovali reportáž o násilí

Oba muži patřili do sedmičlenné skupiny novinářů, která se v neděli stala terčem útoku ve čtvrti Cité Soleil v Port-au-Prince, když prověřovala zhoršující se násilí v této oblasti včetně nedávné vraždy sedmnáctileté dívky.

Podle reportéra Svazu novinářů napadly novináře dva znepřátelené gangy. Zbylých pět novinářů vyvázlo bez zranění. Těla obou obětí se nepodařilo z místa útoku odvézt.

Svaz novinářů dvojitou vraždu odsoudila a žádá, aby vláda zlepšila bezpečnostní situaci v zemi, která se zhoršuje v souvislosti s nárůstem počtu vražd a únosů. Od sedmého července loňského roku, kdy byl zavražděn prezident Jovenel Moïse, v zemi zesílila moc gangů. „Novináři jen dělali svou práci,“ uvedl svaz. „Nespáchali žádný zločin,“ dodal.

V lednu byli další dva novináři zavražděni příslušníky gangu, když pracovali v problémy sužované oblasti Laboule jižně od Port-au-Prince.

Port-au-Prince, Haiti (ČTK)

Hlavní stránka