lupa x
user

V Brně začal veletrh Urbis, nabídne řešení pro chytrá města

V Brně začal veletrh Urbis, nabídne řešení pro chytrá města

20.09.2022

Redakce

Na brněnském výstavišti dnes začal třídenní veletrh Urbis Smart City Fair, který bude přehlídkou moderních řešení pro takzvaná chytrá města. Jedná se zpravidla o různé technologie a aplikace, které usnadňují obyvatelům měst život a často jsou spojené s úsporou energií či lidské práce. Součástí je i veletržní projekt Future Mobility zaměřený na inovace v dopravě, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Veletrhů Brno Jiří Palupa.

V Brně začal veletrh Urbis, nabídne řešení pro chytrá města

Foto: Shutterstock 

Součástí veletrhu jsou expozice firem a samospráv a také několik konferencí, kde budou zástupci podniků a obcí představovat různá řešení a vyměňovat si zkušenosti z toho, jak inovace fungují. „Konferenční část se bude věnovat mimo jiné tématu energetické krize, chytrým řešením pro obce a města, projektům ministerstva životního prostředí pro samosprávy a dalším tématům, jejichž společným jmenovatelem je především udržitelnost,“ uvedl Palupa.

Brněnské komunikace budou na veletrhu například předvádět křižovatku řízenou inteligentními softwarovými systémy. Po výstavišti bude jezdit autonomní minibus či robotické autíčko, které slouží jako autonomní pohyblivé vozítko doručující zásilky. K vidění budou také nákladní elektrická kola či autonomní tramvaj.

Ve čtvrtek budou mít návštěvníci vstup zdarma, uskuteční se Den čisté mobility, který má ukázat bezemisní dopravu budoucnosti.

Brno (ČTK)

Hlavní stránka