lupa x
user

Pražský magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť

Pražský magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť

04.10.2022

Redakce

Pražský magistrát nechá ve své budově na Mariánském náměstí komplet vyměnit kvůli její zastaralosti takzvanou strukturovanou kabeláž, která slouží k propojení IT systémů a počítačů. Zároveň nechá upravit některé prostory v budově tak, aby mohly být vybudovány nové serverovny. Úřad nyní vypíše zakázku, ve které najde firmu, která práce provede. Náklady jsou předběžně odhadnuty na maximálně 32,5 milionu korun.

Pražský magistrát nechá ve své budově kompletně vyměnit kabely pro IT síť

Foto: Shutterstock 

Důvodem vypsání zakázky je nevyhovující stav kabeláže, která byla v budově Nové radnice instalována v roce 1991. „Je nevyhovující, jak po stránce přenosové rychlosti, tak i po stránce kapacitní, co do počtu přípojných míst. Její kapacita je již dávno vyčerpaná a vývoj IT technologií zvyšuje požadavky také na kapacitu rozvodných sítí LAN,“ píše se v materiálu magistrátu.

Pro to, aby magistrát udržel síť v chodu, musí podle dokumentu často provádět průběžné dílčí úpravy a opravy, čímž ale vzniká nevyhovující a nekompatibilní systém. Po rekonstrukci by nová kabelová síť měla zaručit bezproblémový provoz datové sítě magistrátu na zhruba 25 let. „Součástí zakázky jsou stavební úpravy dílčích dispozic objektu, za účelem vybudování nových serveroven,“ píše se v materiálu.

Přesná cena zakázky vzejde až z výsledku výběrového řízení. Předpokládaná maximální cena je 32,47 milionu korun. Samotná výměna by se pak měla uskutečnit v příštím roce.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka