lupa x
user

Trump žaluje stanici CNN pro pomluvu, požaduje 475 milionů dolarů

Trump žaluje stanici CNN pro pomluvu, požaduje 475 milionů dolarů

04.10.2022

Redakce

Bývalý americký prezident Donald Trump podal žalobu na zpravodajskou stranici CNN pro pomluvu. Jako odškodnění žádá 475 milionů dolarů, v přepočtu 11,8 miliardy korun.

Trump žaluje stanici CNN pro pomluvu, požaduje 475 milionů dolarů

Foto: Shutterstock  

Trump své žalobě podané v pondělí u soudu na Floridě tvrdí, že CNN proti němu vede „kampaň pomluv a urážek na cti“ a jako přední zpravodajská stanice ve Spojených státech se pokouší využít svého vlivu k jeho politické porážce. Pomlouvačná kampaň se podle Trumpa ještě zintenzivnila, „neboť se CNN obává, že žalující bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta“.

Trump si v žalobě dále stěžuje, že ho CNN častuje hanlivými označeními jako rasista, ruský lokaj či buřič a připodobňuje ho k Hitlerovi. Vysoké odškodnění požaduje také proto, že mu televize kromě zhoršení pověsti přivodila „bolest, ponížení a duševní utrpení“.

CNN se k případu zatím nevyjádřila.

Žaloba přichází v době, kdy bývalý prezident čelí trestnímu vyšetřování ministerstva spravedlnosti kvůli přechovávání utajovaných vládních dokumentů ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě po odchodu z funkce v lednu 2021.

Washington, USA (ČTK)

Hlavní stránka