lupa x
user

V Telči budou mluvit o kybernetické bezpečnosti odborníci z EU i jiných zemí

V Telči budou mluvit o kybernetické bezpečnosti odborníci z EU i jiných zemí

04.10.2022

Redakce

Telč na Jihlavsku bude v tomto týdnu hostit mezinárodní konferenci o kybernetické bezpečnosti. Zúčastní se jí 130 odborníků z Evropské unie a dalších zemí. Zabývat se budou i kybernetickou obranou a odolností těchto systémů vzhledem k nynější bezpečnostní situaci v Evropě. Konference se koná při příležitosti českého předsednictví v Radě EU, uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Hlavní program s přednáškami bude ve čtvrtek v telčském konferenčním centru Panský dvůr.

V Telči budou mluvit o kybernetické bezpečnosti odborníci z EU i jiných zemí

Foto: Shutterstock 

„Účast potvrdili nejen odborníci z unijních zemí, především Estonska, Francie, Švédska a Česka, ale i zástupci zemí a regionů tzv. Východního partnerství či Tchaj-wanu,“ uvedla mluvčí. Velký zájem o navázání spolupráce a o sdílení ověřené praxe mají podle krajské tiskové zprávy Gruzie, Moldavsko a především Ukrajina, která od začátku ruské agrese čelila rozsáhlým kybernetickým útokům, i na instituce veřejné správy.

Zástupci Gruzie a Ukrajiny vystoupí v prvním diskusním panelu, který začne ve čtvrtek v 9.30. Zástupce gruzínské Rady národní bezpečnosti bude mluvit o poučení z válečné a poválečné situace. O ukrajinské válečné zkušenosti s kybernetickými útoky promluví Serhij Prokopenko z tamního Národního koordinačního centra pro kybernetickou bezpečnost, propojí se on-line.

Očekávané je podle organizátorů také vystoupení estonské delegace, která přednese zkušenosti s tamní digitalizací. Radovan Igliar ze sdružení CESNET se bude v jednom z odpoledních bloků věnovat komunitnímu přístupu ke kybernetické bezpečnosti v českém zdravotnictví. O budování centrálně řízené bezpečnosti nemocnic budou přednášet specialisté z Tchaj-wanu.

Konference bude v angličtině s tlumočením do ruštiny a češtiny. Podrobný program je na webu.

Telč (ČTK)

Hlavní stránka