lupa x
user

Princ Harry, Elton John a další žalují kvůli odposlechům vydavatele Dail Mail

Princ Harry, Elton John a další žalují kvůli odposlechům vydavatele Dail Mail

07.10.2022

Redakce

Britský princ Harry, zpěvák Elton John a další osobnosti podali žalobu na vydavatele bulvárního deníku Daily Mail, a to kvůli odposlouchávání telefonních hovorů a dalšímu "hrubému narušování soukromí", informovala dnes BBC. Vydavatelství Associated Newspapers obvinění důrazně odmítlo.

Princ Harry, Elton John a další žalují kvůli odposlechům vydavatele Dail Mail

Foto: Shutterstock

Za žalobou stojí také anglická herečka Elizabeth Hurleyová, filmař a Johnův manžel David Furnish nebo Doreen Lawrenceová, matka černošského mladíka Stephena Lawrence, který byl zavražděn při rasisticky motivovaném útoku v roce 1993.

Podle advokátní kanceláře, která část skupiny zastupuje, její klienti našli „velmi znepokojivé důkazy“ o narušování soukromí. To podle právníků zahrnovalo umístění odposlouchávacích zařízení v autech a domech, živé odposlechy telefonních hovorů, podplácení policistů výměnou za citlivé údaje nebo pokusy vydávat se za poškozené osoby za účelem získání lékařských záznamů.

Naprosto a jednoznačně odmítáme tyto absurdní pomluvy, které patrně nejsou ničím jiným, než předem plánovaným a zinscenovaným pokusem zatáhnout tituly Mail do skandálu, který se týká až 30 let starých článků,“ uvedl mluvčí vydavatelství. Žalující podle něj nemají pro svá tvrzení žádné věrohodné důkazy.

Agentura Reuters připomněla kauzu bulvárního nedělníku News of the World (NoW). Ten přestal vycházet v roce 2011 v souvislosti s odposlechy, které se mimo jiné dotkly i britské královské rodiny. Tehdy nejprodávanější britský titul podle soudu špehoval nejen politiky a celebrity, ale i pozůstalé po obětech teroristických útoků či nezletilé oběti zločinů. Mimo jiné vyšlo najevo, že novináři v touze po senzacích odposlouchávali i hlasovou schránku unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové.

Londýn (ČTK)

Hlavní stránka