lupa x
user

Twitter podle právníků Muska odmítá přijmout obnovenou nabídku na převzetí

Twitter podle právníků Muska odmítá přijmout obnovenou nabídku na převzetí

09.10.2022 , Aktualizováno 07.10.2022

Redakce

Sociální síť Twitter odmítá přijmout obnovenou nabídku na převzetí od miliardáře Elona Muska za dříve dohodnutých 44 miliard USD (1,1 bilionu Kč). Řekli to dnes právníci Elona Muska a požádali soud, aby zastavil nadcházející proces.

Twitter podle právníků Muska odmítá přijmout obnovenou nabídku na převzetí

Foto: Shutterstock

Musk znovu učinil nabídku na převzetí Twitteru na začátku tohoto týdne v naději, že ukončí právní spor, který začal, když se Musk pokusil od dohody z letošního dubna odstoupit. Nabídka je však podmíněna získáním financování a ukončením soudních sporů.

Twitter na začátku tohoto týdne uvedl, že hodlá dohodu za dojednanou cenu uzavřít, ale obě strany mají stále naplánované soudní řízení kvůli Muskovým dřívějším pokusům o ukončení dohody. Soud má začít 17. října. Soudkyně, která případu předsedá, ve středu uvedla, že bude nadále pokračovat v přípravě soudního řízení, protože žádná ze stran formálně nepožádala o zastavení.

Musk podle právníků požádal o přerušení soudního sporu do doby, než si zajistí financování. Podle soudního podání by mohla být dohoda uzavřena kolem 28. října.

Protože Twitter zažaloval Muska, aby ho donutil koupi dokončit poté, co se před čtyřmi měsíci pokusil z dohody vycouvat, není pravděpodobné, že by firma, jejíž akcionáři již obchod schválili, od dohody odstoupila. Spíše je pravděpodobně, že Twitter usiluje o ujištění z Muskovy strany, že to tentokrát myslí vážně a znovu neodstoupí, uvedla agentura AP.

New York (ČTK)

Hlavní stránka