lupa x
user

Některé slovenské listy po vraždě u gaybaru otiskly duhovou vlajku

Některé slovenské listy po vraždě u gaybaru otiskly duhovou vlajku

15.10.2022 , Aktualizováno 14.10.2022

Redakce

Duhovou vlajku či stužku otiskly na svých titulních stránkách některé slovenské listy v reakci na středeční střelbu s dvěma mrtvými u gaybaru v centru Bratislavy. Deníky poukázaly na dosavadní informace z vyšetřování, že vrah útočil patrně z nenávisti vůči lidem jiné než heterosexuální orientace.

Některé slovenské listy po vraždě u gaybaru otiskly duhovou vlajku

Foto: Shutterstock

„Nenávist, která teče sociálními kanály, má vždy následky. Dříve či později si vezme oběti. Měli by to vědět i politici, kteří se živí z této nenávisti, a proto ji legitimizují svými postoji. Ze zkratky LGBTI udělali moderní nákazu, která se bude šířit, pokud se jejich voliči nebudou mít na pozoru,“ napsal list Sme, který otiskl duhovou vlajku se stopami po výstřelech a krvavými skvrnami.

Podle listu Pravda vyšinutý střelec zaslepený nenávistí k jinak sexuálně orientovaným lidem vzal životy dvěma mladíkům, kteří byli v nesprávné době na nesprávném místě. List na titulní stránce otiskl fotografii z místa tragédie, kam lidé nosili svíčky a květy.

Deník Nový čas napsal, že 19letý střelec vraždu plánoval od roku 2019, po činu komunikoval na sociálních sítích a svého skutku nelitoval, byť se nakonec rozhodl ukončit svůj život.

Podle listu Deník N se po tragédii ukáže, zda Slovensko dokáže soucítit i s LGBT+ lidmi. „Je čas přiznat, že jsou tu lidé, které žene nenávist. Není jich málo a jako společnost jsme to příliš dlouho zlehčovali. Je čas přiznat, že jsme neudělali dost pro to, aby nedošlo k vraždě dvou mladých lidí,“ napsal list.

Podle listu Hospodárske noviny bude po tragédii největší výzvou pro školy zmírnit nenávist dalších mladých radikálů.

Bratislava (ČTK)

Hlavní stránka