lupa x
user

Rapper Kanye West kupuje sociální síť Parler

Rapper Kanye West kupuje sociální síť Parler

18.10.2022

Redakce

Americký rapper Kanye West uzavřel předběžnou dohodu o převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Oznámila to dnes společnost Parlement Technologies, která síť vlastní. Finanční podmínky dohody nezveřejnila.

Rapper Kanye West kupuje sociální síť Parler

Foto: Shutterstock  

„Ve světě, kde se konzervativní názory považují za kontroverzní, musíme zajistit, abychom měli právo svobodně se vyjadřovat,“ uvedl podle tiskové zprávy podniku rapper, který si nyní říká Ye. Dohoda přichází krátce poté, co rapperovi zablokovali účty provozovatelé sociálních sítí Twitter a Instagram, a to kvůli antisemitským výrokům.

Parler patří mezi pravicově orientované platformy, které se objevily v éře bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho podporovatelé tvrdí, že sociální síť Twitter a další aplikace se k Trumpovi nechovají spravedlivě, píše server CNBC.

Dohodnuté převzetí by podle agentury AP mohlo platformě Parler poskytnout nový impulz v době, kdy se potýká s konkurencí ze strany jiných pravicově orientovaných platforem, jako je Trumpova Truth Social. „Tato dohoda změní svět i způsob, jakým svět přemýšlí o svobodě projevu,“ uvedl šéf společnosti Parlement Technologies George Farmer.

New York (ČTK)

Hlavní stránka