lupa x
user

Španělská policie rozbila na Mallorce gang milostných podvodníků

Španělská policie rozbila na Mallorce gang milostných podvodníků

21.10.2022

Redakce

Španělská policie rozbila na ostrově Mallorca gang milostných podvodníků, který podle vyšetřovatelů na internetu připravil řadu obětí - z velké části svobodných žen - o dohromady více než milion eur (24,5 milionu korun). Mezi 16 zatčenými je i domnělý vůdce skupiny, 27letý muž z Nigérie. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Španělská policie rozbila na Mallorce gang milostných podvodníků

Foto: Shutterstock

Španělská média ve čtvrtek citovala policejního mluvčího, který zatýkání označil za „jednu z největších operací v boji proti internetové kriminalitě v Evropské unii“.

Podvodníci podle vyšetřovatelů nejprve s pomocí falešných profilů na seznamovacích platformách navázali virtuální vztahy se ženami, načež si začali trpělivě získávat jejich důvěru. V určitém okamžiku dotyčnou pod smyšlenou záminkou požádali, aby jim poslala peníze.

Součástí skupiny byl podle policie také pohledný herec, který se vydával za amerického vojáka. Jedné své oběti pravidelně volal přes video a opakovaně od ní žádal finanční pomoc, kterou také obdržel. Prostředky získal mimo jiné na letenky či zaplacení daní. Jen od této ženy gang podle policistů ukořistil 835.000 eur (20,5 milionu korun).

Podle zjištění španělské policie milostní podvodníci na internetu hledali ženy hlavně v Německu, Itálii, Španělsku či na Slovensku. Peníze, které získali díky předstírání milostného vztahu, zmizely na účtech v zahraničí či byly převedeny na bitcoiny.

Madrid (ČTK)

Hlavní stránka