lupa x
user

Výrobce zdravotnické techniky Philips zruší zhruba 4000 pracovních míst

Výrobce zdravotnické techniky Philips zruší zhruba 4000 pracovních míst

25.10.2022

Redakce

Nizozemský výrobce zdravotnické techniky Philips zruší zhruba 4000 pracovních míst, což odpovídá přibližně pěti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to dnes firma, která se potýká s poklesem tržeb, výpadky v dodavatelském řetězci a negativními důsledky svolávání přístrojů na podporu dýchání.

Výrobce zdravotnické techniky Philips zruší zhruba 4000 pracovních míst

Foto: Shutterstock

„Zažili jsme pět čtvrtletí poklesu tržeb a zisku a ve třetím čtvrtletí jsme se dostali do ztráty,“ uvedl podle agentury Reuters výkonný ředitel Roy Jakobs, který v polovině října v čele podniku vystřídal Franse van Houtena. Rušení pracovních míst, které se bude týkat zejména Spojených států a Nizozemska, označil za „nešťastné, ale nezbytné“.

Společnost Philips předpokládá, že na reorganizaci v příštích měsících vynaloží zhruba 300 milionů eur (přes sedm miliard Kč). Snížení nákladů by pak firmě mělo ušetřit zhruba 300 milionů eur ročně.

Ve třetím čtvrtletí firma vykázala čistou ztrátu 1,3 miliardy eur, a to zejména kvůli odpisům souvisejícím se svoláváním problémových zařízení. Firma v červnu loňského roku oznámila, že z trhu stáhne některé dýchací přístroje CPAP a ventilátory kvůli pěnové části, která se může rozložit a stát toxickou. Tržní hodnota podniku se od té doby snížila o zhruba 30 miliard eur, napsala agentura Reuters.

Amsterodam (ČTK)

Hlavní stránka