lupa x
user

Čtvrtletní zisk internetové firmy Meta klesl o polovinu, akcie oslabily

Čtvrtletní zisk internetové firmy Meta klesl o polovinu, akcie oslabily

27.10.2022

Redakce

Čistý zisk americké internetové společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o 52 procent na 4,4 miliardy dolarů (zhruba 107 miliard Kč). Tržby se snížily o čtyři procenta na 27,7 miliardy dolarů. Překonaly však očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali na 27,4 miliardy dolarů. Akcie společnosti Meta nicméně po zveřejnění výsledků oslabily o více než deset procent.

Čtvrtletní zisk internetové firmy Meta klesl o polovinu, akcie oslabily

Foto: Shutterstock

Společnost Meta ve výsledkové zprávě rovněž oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí očekává tržby 30 až 32,5 miliardy dolarů. „Naše komunita pokračuje v růstu,“ uvedl zakladatel a šéf podniku Mark Zuckerberg. „Ačkoli u tržeb čelíme krátkodobým výzvám, jsou tu základy k návratu k silnějšímu růstu tržeb,“ dodal.

Podnikání firmy Meta ohrožuje řada problémů. Patří mezi ně silná konkurence firem TikTok a Amazon.com na trhu s reklamou. Její tržby negativně ovlivnily také změny společnosti Apple v oblasti ochrany osobních údajů v mobilním operačním systému iOS.

Ekonomický list The Wall Street Journal v září s odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku uvedl, že Meta hodlá v příštích měsících snížit náklady minimálně o deset procent, a to mimo jiné prostřednictvím redukce počtu zaměstnanců.

Menlo Park (USA) (ČTK)

Hlavní stránka