lupa x
user

Evropský parlament čelí po hlasování o Rusku kybernetickému útoku

Evropský parlament čelí po hlasování o Rusku kybernetickému útoku

24.11.2022

Redakce

Evropský parlament čelí kybernetickému útoku, kvůli kterému například nefungují jeho stránky. Uvedli to představitelé této unijní instituce. Podle předsedkyně Roberty Metsolaové se k útoku přihlásila "prokremelská skupina" hackerů. EP dnes schválil rezoluci, ve které označuje Rusko za stát podporující terorismus.

Evropský parlament čelí po hlasování o Rusku kybernetickému útoku

Foto: Shutterstock

„Evropský parlament čelí sofistikovanému kyberútoku. K odpovědnosti se přihlásila prokremelská skupina,“ napsala na twitteru Metsolaová.

Útok potvrdil také kvestor pro informační technologie EP Marcel Kolaja. Podle něj se jedná o útok typu DDoS „vedený zvenku“. Dodal, že technici EP původ útoku zkoumají. Při podobném typu útoku bývají napadené internetové služby nebo stránky zahlceny vysokým množstvím požadavků s cílem znemožnit jejich fungování.

Kvůli útoku přestaly být dostupné webové stránky parlamentu a problémy zaznamenaly i vnitřní sítě ve Štrasburku.

Metsolaová uvedla, že se útok přišel poté, co „jsme prohlásili Rusko za stát podporující terorismus“. EP dnes velkou většinou schválil rezoluci v tomto smyslu. Reagoval tím mimo jiné na velký počet úmyslných útoků ruské armády na civilní infrastrukturu na Ukrajině.

Štrasburk (ČTK)

Hlavní stránka