lupa x
user

TV Seznam přestane na konci roku vysílat hlavní Večerní zprávy

TV Seznam přestane na konci roku vysílat hlavní Večerní zprávy

12.12.2022

Redakce

Televize Seznam přestane na konci letošního roku vysílat vysílat svou hlavní zpravodajskou relaci Večerní zprávy. Lidé zpravodajský souhrn málo sledovali, místo toho televize od ledna 2023 nasadí více filmů a seriálů. Řekla mluvčí Seznamu Aneta Kapucianová. Podle serveru Lupa Večerní zprávy skončí před Vánoci 23. prosince.

TV Seznam přestane na konci roku vysílat hlavní Večerní zprávy

Foto: Shutterstock

„Naším cílem je i nadále podporovat růst sledovanosti Televize Seznam a z tohoto důvodu od ledna 2023 nasadíme do vysílání nové, obsahově opět výrazně posílené programové schéma. Součástí lednového vysílání již ale nebude večerní zpravodajská relace. Na základě dat, která máme dlouhodobě k dispozici, víme, že se lidé během covidového období naučili více konzumovat zpravodajství v reálném čase během dne (Seznam Zprávy, Novinky.cz ), a méně tudíž sledovali večerní zpravodajský souhrn,“ uvedla dnes Kapucianová.

Podle mluvčí Seznam pokračuje ve změnách, které začal v průběhu roku 2021. Změny byly zaměřené na přechod od primárně zpravodajské televize na televizi více rodinnou, která divákům nabídne široké spektrum kvalitních pořadů, filmů či seriálů. Letos v listopadu měla Televize Seznam podíl na sledovanosti 1,39 procenta a divácký zásah 2,323.000 diváků, což byl z pohledu podílu na televizním trhu její nejlepší výsledek v historii.

Seznam ke konci listopadu propustil část pracovníků Seznam Zpráv a dalších obsahových služeb. Zdůvodnil to zjednodušením a zpřehledněním organizační struktury.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka