lupa x
user

Muži v Česku berou za stejnou práci o 12 procent víc než ženy

Muži v Česku berou za stejnou práci o 12 procent víc než ženy

13.12.2022 , Aktualizováno 12.12.2022

Redakce

Platy mužů a žen v České republice se liší nejen při porovnání průměrného ročního výdělku, kde muži berou o 24 procent více než ženy, ale také při porovnání výdělku na stejné pozici. Tam jsou platy mužů vyšší o 12 procent. Zjistila to mezinárodní studie, na níž se podílela i socioložka Alena Křížková z Národního institutu SYRI a Sociologického ústavu Akademie věd ČR. Institut SYRI o tom informoval v tiskové zprávě.

Muži v Česku berou za stejnou práci o 12 procent víc než ženy

Foto: Shutterstock

Rozdíl v platech v Česku podle vědců souvisí s mateřstvím a kariérní pauzou u žen, ale i s nedostupností zařízení péče o nejmenší děti nebo malou podporou sdílení rodičovské mezi partnery.

Mezinárodní tým vědců zkoumal rozdíly v odměňování mužů a žen ve věku 30 až 55 let v 15 zemích. Až dosud považovali vědci za důvod rozdílu v průměrných platech mužů a žen fakt, že muži častěji pracují v lépe placených zaměstnáních a na pracovištích s vyšší průměrnou mzdou. „My jsme však zjistili, že rozdíly v rozmístění žen a mužů na trhu práce a rozdíly v ohodnocení různých zaměstnání a typů práce jsou pouze polovinou problému. Druhou polovinu představuje rozdíl ve výdělcích žen a mužů, kteří vykonávají stejnou práci na stejném pracovišti. Nerovné odměňování žen a mužů za stejnou práci je stále velmi významnou příčinou gender pay gap, a to platí pro všechny sledované země,“ uvedla Křížková.

Celkový rozdíl v ročním výdělku mužů a žen se pohyboval od devíti procent v Maďarsku po 26 procent ve Spojených státech nebo 33 procent v Jižní Koreji, v Česku dosáhl 24 procent. Výrazné jsou ale odlišnosti ve výši platu u mužů a žen, kteří pracují na stejné pozici na stejném pracovišti. Nejmenší rozdíl je ve Francii, kde muži vydělávají na stejné pozici o šest procent víc než ženy, a v Dánsku, kde rozdíl dosáhl sedmi procent. Ve Spojených státech je rozdíl 13 procent a v Japonsku 23 procent. V České republice tento rozdíl dosáhl 12 procent.

Zatímco ve většině zemí se celkový rozdíl v platech mužů a žen, takzvaný gender pay gap, snižuje v průměrném ročním výdělku i v odměňování na stejné pozici, ve střední a východní Evropě je to naopak. „V Česku sice do roku 2019 mírně klesal rozdíl v platech mužů a žen na stejné pozici, ale rostl celkový gender pay gap, to znamená, že gender pay gap je čím dál více způsoben tím, že muži a ženy pracují na různě odměňovaných pozicích. V Maďarsku a Slovinsku dokonce roste jak celkový gender pay gap, tak i rozdíl v platech na stejné pozici,“ doplnila Křížková.

Uvedla, že v Česku nerovnost v odměňování významně souvisí s mateřstvím a kariérní pauzou, nedostupností zařízení péče o nejmenší děti, nedostatečnou podporou sdílení rodičovské mezi partnery a genderovými stereotypy spojenými s mateřstvím včetně změny úvazku matek po návratu z rodičovské na trh práce. Nepřímo to ukazují analýzy využívající právě věk pro odhad gender pay gap v průběhu životní dráhy. Tím, že se aktuální studie zaměřuje na věkovou skupinu od 30 do 55 let, simuluje právě vliv rodičovství na rozdíl ve výši platů obou pohlaví.

Brno (ČTK)

Hlavní stránka