lupa x
user

Musk podnikne právní kroky proti majiteli účtu, který sleduje pohyb jeho letadla

Musk podnikne právní kroky proti majiteli účtu, který sleduje pohyb jeho letadla

15.12.2022

Redakce

Majitel americké internetové společnosti Twitter Elon Musk podnikne právní kroky proti vlastníkovi twitterového účtu, který sleduje pohyb Muskova soukromého letadla. Musk to uvedl na svém twitterovém účtu a své rozhodnutí vysvětlil tak, že je ohrožena bezpečnost jeho syna.

Musk podnikne právní kroky proti majiteli účtu, který sleduje pohyb jeho letadla

Foto: Shutterstock

Účet používal veřejně dostupné letové údaje a informoval o každém vzletu a přistání Muskova soukromého letadla. Účet patřil 20letému americkému vysokoškolákovi Jacku Sweeneymu. Společnost Twitter účet už ve středu zrušila, což Sweeney potvrdil na svém soukromém twitterovém účtu, který byl také pozastaven.

Musk je druhým nejbohatším člověkem na světě a dnes na twitteru napsal, že auto s jeho synem lil X sledoval minulou noc v Los Angeles nějaký stalker, který si myslel, že v autě je Musk sám. Později stalker autu zablokoval cestu a vylezl na jeho kapotu. V dalším odstavci Musk informuje o zahájení právních kroků proti Sweeneymu a dalším, kteří se podle něj pokoušeli škodit jeho rodině. Sweeney serveru BBC souvislost mezi incidentem a svým účtem popřel.

Musk dodal, že jakýkoli účet odhalující polohu lidí v reálném čase bude pozastaven, „protože jde o porušení fyzické bezpečnosti“. Nový šéf Twitteru několikrát řekl, že chce chránit svobodu projevu na sociální síti. Začátkem listopadu na twitteru napsal, že je natolik zarytým zastáncem svobody projevu, že účet pro sledování letadel nezakáže, třebaže jej označil za „přímé ohrožení osobní bezpečnosti“.

Los Angeles (USA) (ČTK)

Hlavní stránka