lupa x
user

Pentagon obdržel několik stovek nových zpráv o výskytu UFO

Pentagon obdržel několik stovek nových zpráv o výskytu UFO

18.12.2022 , Aktualizováno 19.12.2022

Redakce

Nový úřad Pentagonu, který byl zřízen za účelem sledování zpráv o neidentifikovaných létajících objektech (UFO), obdržel několik stovek nových zpráv, ale zatím nemá žádné důkazy o mimozemském životě. Novinářům to řeklo vedení úřadu AARO, který je zodpovědný za sledování neidentifikovaných objektů na obloze, ale také pod vodou nebo ve vesmíru.

Pentagon obdržel několik stovek nových zpráv o výskytu UFO

Foto: Shutterstock

AARO byl zřízen v červenci poté, co více než rok byla věnována pozornost neidentifikovaným létajícím objektům, které zpozorovali vojenští piloti, ale někdy se zdráhali to nahlásit, protože se obávali znevážení. Zřízen byl nejen proto, aby zkoumal otázku existence mimozemského života, ale také kvůli bezpečnostnímu riziku, které představuje tolik setkání vojenských zařízení nebo vojenských letadel s neznámými létajícími objekty.

Letos v květnu se v Kongresu konalo první slyšení na toto téma za více než půl století. Řada členů vyjádřila obavy, že ať už se jedná o mimozemské objekty nebo možná novou, neznámou technologii, kterou používá Čína, Rusko nebo jiný případný protivník, může to znamenat bezpečnosti riziko.

Náměstek ministra obrany pro zpravodajství a bezpečnost Ronald Moultrie uvedl, že zatím nebylo nalezeno nic, co by vedlo k přesvědčení, že některý z objektů byl mimozemského původu. Jakýkoliv neautorizovaný systém v americkém vzdušném prostor je ale hrozbou pro bezpečnost.

Ředitel AARO Sean Kirkpatrick dodal, že existuje mnoho nových technologií, které zavádějí USA a Čína a mohou být zaměněny za UFO. Mohou to být například budoucí bombardéry a stíhačky vybavené technologií stealth, která má způsobit, aby byly obtížně zjistitelné radary, drony a hypersonické rakety. AARO tak koordinuje svoji činnost s Pentagonem a zpravodajskými službami, aby získal informace o charakteristických znacích americké technologie, a mohl tak vyloučit tyto letouny nebo drony, uvedla agentura AP.

Washington (ČTK)

Hlavní stránka