lupa x
user

Německá biskupská konference umožňuje zapálit za Benedikta virtuální svíčku

Německá biskupská konference umožňuje zapálit za Benedikta virtuální svíčku

02.01.2023

Redakce

Uctít památku zesnulého emeritního papeže Benedikta XVI. mohou lidé i po internetu zapálením virtuální svíčky. Takovýto způsob digitální piety umožnila Německá biskupská konference (DBK) na svém nově zřízeném smutečním webu.

Německá biskupská konference umožňuje zapálit za Benedikta virtuální svíčku

Foto: Shutterstock

„Jsem ohromen a dojat velikou účastí v souvislosti se skonem emeritního papeže Benedikta XVI., jak je vidět v nesčetných dopisech. Také na smutečním webu Německé biskupské konference už byly virtuálně zapáleny tisíce svíček,“ řekl předseda německých biskupů Georg Bätzing.

K virtuálnímu zažehnutí svíčky je potřeba na webu DBK zadat adresu a jméno, na mapě se poté na příslušném místě zobrazí plamínek. Digitální pieta není omezena jen na Německo, několik virtuálních svíček na portálu DBK již nyní hoří také v Česku nebo na Slovensku.

Lidé se také ode dneška mohou v Berlíně zapisovat do oficiální kondolenční knihy na apoštolské nunciatuře, která je vatikánským velvyslanectvím v německé metropoli.

Benedikt, občanským jménem Joseph Ratzinger, zemřel v sobotu ve věku 95 let ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae. V čele katolické církve stál v letech 2005 až 2013, kdy odstoupil s odkazem na své chatrné zdraví. Pro Němce měl Benedikt mimořádný význam, neboť byl bavorským rodákem. Na to v kondolenci poukázal i kancléř Olaf Scholz, který ho označil jako německého papeže.

Berlín (ČTK)

Hlavní stránka