lupa x
user

V Estonsku už v pondělí nebudou kvůli vyšším nákladům vycházet papírové noviny

V Estonsku už v pondělí nebudou kvůli vyšším nákladům vycházet papírové noviny

04.01.2023

Redakce

Estonské noviny Eesti Päevaleht od poloviny ledna přestanou vždy v pondělí vycházet v papírové podobě. Šéfredaktor Urmo Soonvald a šéf mediálního koncernu Delfi Meedia Argo Virkebau označili rozhodnutí za důsledek vyšších nákladů, včetně těch na distribuci novin. Informuje o tom dnes místní server Err.ee.

V Estonsku už v pondělí nebudou kvůli vyšším nákladům vycházet papírové noviny

Foto: Shutterstock

„Znamená to, že v Estonsku vždy v pondělí už nebudou vycházet ani jedny (papírové) noviny v estonštině,“  napsal server. Noviny Eesti Päevaleht se už dávno zřekly sobotního vydání, a tak budou vycházet jen čtyřikrát do týdne.

Papírového vydání se už dříve zřekly deníky Postimees a Õhtuleht. Hospodářský list Äripäev už loni na podzim úplně zrušil tištěnou verzi a plně přešel na digitální formát.

Soonvald a Virkebau uvedli, že vliv mělo i rozhodnutí státních úřadů, které měly čas a možnosti vyhodnotit krátkodobé i dlouhodobé dopady růstu cen. O pondělní vydání papírových novin tak přišlo asi 65.000 předplatitelů listů Õhtuleht, Postimees a Eesti Päevaleht.

Server Err.ee připomněl, že státní pošta Omniva na konci loňského roku zdražila doručování periodik do domácností. Následně se deníky Postimees a Õhtuleht zřekly pondělního vydání. List Eesti Päevaleht tehdy oznámil, že bude v pondělí i nadále vycházet, ale konkurenční noviny předpokládaly, že toto rozhodnutí bude muset brzy změnit.

Tallinn (ČTK)

Hlavní stránka