lupa x
user

Coinbase zaplatí pokutu kvůli vyšetřování ohledně prevence praní špinavých peněz

Coinbase zaplatí pokutu kvůli vyšetřování ohledně prevence praní špinavých peněz

05.01.2023

Redakce

Americká kryptoměnová burza Coinbase Global se dohodla, že vynaloží celkem 100 milionů dolarů (více než dvě miliardy Kč), aby urovnala vyšetřování, kterému čelila ze strany úřadu finančních služeb státu New York. Ten zkoumal, zda burza dodržuje opatření, která mají bránit praní špinavých peněz. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení burzy a úřadu. Firma Coinbase podle dohody zaplatí 50 milionů dolarů jako pokutu a dalších 50 milionů dolarů vynaloží na posílení kroků, které mají potenciálním zločincům zabránit v přístupu na její burzu.

Coinbase zaplatí pokutu kvůli vyšetřování ohledně prevence praní špinavých peněz

Foto: Shutterstock

Úřad podle svého prohlášení dospěl k závěru, že burza dostatečně neprověřovala své klienty. „Bereme obavy úřadu vážně a podnikli jsme zásadní opatření, abychom tyto nedostatky odstranili,“ uvedla burza.

Společnost Coinbase, s jejímiž akciemi se obchoduje na americké akciové burze Nasdaq, patří mezi největší kryptoměnové burzy na světě. Během loňského roku akcie firmy oslabily o téměř 90 procent.

Trh s kryptoměnami se loni dostal do výrazného útlumu. Nejznámější kryptoměna bitcoin v loňském roce ztratila zhruba dvě třetiny své hodnoty. Podobně se propadla také většina dalších významných kryptoměn.

V listopadu odvětvím otřásl krach společnosti FTX, která byla druhou největší kryptoměnovou burzou na světě a pro miliony lidí byla vstupní branou na trh s digitálními aktivity. Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried v úterý odmítl obvinění, že zákazníky a investory podvedl. Dva z jeho nejbližších kolegů již přiznali vinu a spolupracují při vyšetřování.

Washington (ČTK)

Hlavní stránka