lupa x
user

Volební studia sledovaly stovky tisíc lidí, aspoň na chvíli je zapnuly miliony

Volební studia sledovaly stovky tisíc lidí, aspoň na chvíli je zapnuly miliony

16.01.2023 , Aktualizováno 15.01.2023

Redakce

Volební studia tuzemských televizních stanic sledovaly při sobotním sčítání hlasů z prvního kola prezidentských voleb v průměru stovky tisíc diváků, alespoň na chvíli je pak zapnuly miliony lidí. Nejvyšší kontinuální sledovanost vykázalo volební studio ČT24, které sledovalo v průměru 776.000 diváků, další stovky tisíc diváků pak přilákala vysílání na komerčních stanicích Nova a CNN Prima News.

Volební studia sledovaly stovky tisíc lidí, aspoň na chvíli je zapnuly miliony

Foto: Shutterstock

Nejvyšší sledovanost mělo v sobotu volební studio na stanici ČT24. Alespoň na chvíli si ho podle mluvčí České televize Karolíny Blinkové zapnulo přes 2,13 milionu diváků. V době od uzavření volebních místností ve 14:00 do 19:00 hodin ho pak v průměru sledovalo 776.000 diváků starších 15 let. Nejsledovanějším sobotním pořadem pak podle Blinkové byla večerní zpravodajská relace Události, kterou na ČT1 a ČT24 vidělo v průměru 1,19 milionu diváků. Zpravodajská stanice ČT24 pak během soboty podle mluvčí měla podíl na sledovanosti 15,9 procenta. Zapnulo si ji 2,78 milionu diváků.

Kontinuální vysílání výsledků prezidentských voleb na televizi Nova dosáhlo podle mluvčí Barbory Dlabáčkové celkového zásahu 1,91 milionu diváků starších čtyř let. Sobotní volební blok trvající více než šest hodin pak v průměru sledovalo po celou dobu 351.000 diváků starších čtyř let. Nova připravila ke sčítání hlasů vysílání i na svém webu TN Live, který zaznamenal 40.000 shlédnutí.

Kontinuální volební zpravodajství nabídla i stanice CNN Prima News. V sobotu si ho od uzavření volebních místností až do půlnoci alespoň na tři minuty minuty pustilo 1,07 milionu diváků starších patnácti let, řekla mluvčí Gabriela Semová. V době vyhlašování finálních výsledků prezidentských voleb pak zpravodajskou stanici Primy sledovalo v průměru 251.000 diváků, což činilo podíl na sledovanosti 8,45 procenta.

Vysoká čísla návštěvnosti oproti normálu zaznamenaly i zpravodajské weby. Sobotní návštěvnost domovské stránky Seznam.cz s volebními boxy byla podle mluvčí Anety Kapuciánové přes 3,76 milionu reálných uživatelů. Web Seznam Zprávy si pak podle ní během soboty zobrazilo více než 2,24 milionu lidí. Ti vygenerovali přes 15,6 milionu zobrazení stránek, přičemž 40 procent z těchto návštěv směrovalo do volebního speciálu, řekla Kapuciánová.

Vysoká čísla sledovanosti vykázaly televizní stanice i při předvolebních debatách kandidátů. Závěrečnou televizní debatu favorizovaných kandidátů na prezidenta sledovalo na TV Nova ve čtvrtek večer 1,91 milionu diváků. Debatu osmi kandidátů vyjma Babiše vidělo minulou neděli na ČT1 a ČT24 dohromady 1,54 milionu lidí. Na Primě si středeční duel Danuše Nerudové a Petra Pavla nenechalo ujít v hlavním vysílacím čase 993.000 diváků starších 15 let. Další volební speciály chystají stanice i pro druhé kolo.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka