lupa x
user

Twitter dal do aukce kancelářské vybavení, včetně svítícího modrého ptáčka

Twitter dal do aukce kancelářské vybavení, včetně svítícího modrého ptáčka

18.01.2023

Redakce

Společnost Twitter dala do internetové aukce stovky předmětů ze svého sanfranciského sídla. Vydražit chce mimo jiné svítícího modrého ptáčka, kterého má ve svém logu. Nejvyšší dosavadní příhoz za tento předmět nyní přesahuje 19.000 dolarů, přičemž do skončení aukce zbývá méně než 24 hodin. V nabídce jsou kromě toho i luxusní kávovary, pohovky, židle, stoly, ale také drobnější kancelářské vybavení. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

Twitter dal do aukce kancelářské vybavení, včetně svítícího modrého ptáčka

Foto: Shutterstock

Dalším předmětem v aukci je také téměř dvoumetrový květináč ve tvaru @, za který zájemci nabídli již více než 7000 dolarů.

Twitter loni v říjnu za 44 miliard dolarů koupil podnikatel Elon Musk. Pod jeho vedením byla z firmy propuštěna již více než polovina z původních 7500 zaměstnanců. Zrušil také řadu zaměstnaneckých výhod, včetně firmou hrazených obědů.

Aukce Twitteru kromě špičkových kávovarů, pohovek, konferenčních stolků, akustických kabin či televizorů nabízí i menší předměty, jako jsou sady zásuvek či klávesnice.

Musk v listopadu na twitteru přiznal, že služba očekává „masivní pokles příjmů“ v důsledku tlaku aktivistů na inzerenty, aby na tuto platformu neumisťovali reklamu. Také varoval, že firma by mohla zbankrotovat, pokud nezíská potřebné prostředky. Twitter údajně také neplatil nájemné v kancelářích po celém světě, včetně centrály v San Francisku, kde jej pronajímatel žaluje za neplacení nájmu. Web Platformer začátkem ledna informoval, že zaměstnanci byli vykázáni ze singapurských kanceláří Twitteru, protože tam nebyl zaplacen nájem. Na žádost BBC o komentář společnost nereagovala.

Nick Dove, zástupce společnosti Heritage Global Partners, která aukci Twitteru spravuje, však časopisu Fortune řekl, že dražba nemá nic společného s hrazením nákladů za koupi firmy. V této souvislosti poznamenal, že „příjmy z prodeje pár počítačů a židlí“, zmíněný výdaj nepokryjí a „kdo si myslí opak, je hlupák“.

San Francisco (ČTK)

Hlavní stránka