lupa x
user

Výrobce počítačů Dell propustí 6650 lidí, asi pět procent zaměstnanců

Výrobce počítačů Dell propustí 6650 lidí, asi pět procent zaměstnanců

09.02.2023

Redakce

Americká počítačová společnost Dell Technologies celosvětově propustí 6 650 lidí, což je zhruba pět procent zaměstnanců. Podnik čelí propadu poptávky po osobních počítačích, a stal se tak další z řady technologických firem, které se zbavují tisíců zaměstnanců.

Výrobce počítačů Dell propustí 6650 lidí, asi pět procent zaměstnanců

Společnost zažívá podmínky na trhu, které „se nadále zhoršují s nejistou budoucností“, napsal provozní ředitel Jeff Clarke ve zprávě.

Po boomu počítačů v éře pandemie zaznamenal Dell a další výrobci hardwaru pokles poptávky. Analytická společnost IDC uvedla, že odbyt osobních počítačů loni ve čtvrtém čtvrtletí podle předběžných údajů prudce klesl. Mezi velkými společnostmi zaznamenal největší pokles právě Dell, kterému se podle IDC meziročně snížily o 37 procent. Dell generuje asi 55 procent svých příjmů z počítačů.

Provozní ředitel Clarke zaměstnancům sdělil, že předchozí opatření ke snížení nákladů, která zahrnovala pozastavení náboru a omezení cestování, už nestačí. Reorganizaci oddělení spolu se snižováním počtu pracovních míst podnik vnímá jako příležitost ke zvýšení efektivity.

Propouštění v posledních měsících zasáhlo technologický sektor velmi silně a dotklo se i mnoha konkurentů Dellu. Společnost HP, která má podobnou expozici na trh s osobními počítači, v listopadu oznámila snížení stavů až o 6000 zaměstnanců. Firmy Cisco Systems a International Business Machines (IBM) obě uvedly, že propustí asi 4000 pracovníků. Technologický sektor loni oznámil plány na zrušení asi 97.171 pracovních míst, což je o 649 procent více než v roce předchozím, uvedla poradenská firma Challenger, Grey & Christmas.

Rock Round, USA (ČTK)

Hlavní stránka