lupa x
user

Automobilka Stellantis otevře nové softwarové centrum v Polsku

Automobilka Stellantis otevře nové softwarové centrum v Polsku

16.02.2023

Redakce

Mezinárodní automobilová skupina Stellantis otevře nové centrum pro vývoj softwaru nedaleko své továrny v Polsku. Centrum bude stát ve městě Gliwice na jihozápadě Polska a bude v něm pracovat až 300 lidí.

Automobilka Stellantis otevře nové softwarové centrum v Polsku

Foto: Shutterstock

Stellantis již má softwarová centra v Německu, Francii, Itálii, Spojených státech, Indii a Brazílii. „Otevření tohoto nového softwarového centra v Polsku je dalším milníkem v realizaci našeho strategického plánu Dare Forward 2030,“ uvedl softwarový ředitel Stellantisu Yves Bonnefont.

Plán Dare Forward 2030, který firma představila loni v březnu, počítá mimo jiné se zdvojnásobením ročních tržeb podniku na 300 miliard eur (zhruba sedm miliard Kč) do roku 2030. Předpokládá rovněž, že Stellantis bude od roku 2030 prodávat v Evropě pouze elektromobily.

Skupina Stellantis vznikla začátkem roku 2021 spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA. Fúze přivedla dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram.

Milán/Amsterodam (ČTK)

Hlavní stránka