lupa x
user

Ředitelka platformy YouTube Susan Wojcickiová po devíti letech odstupuje

Ředitelka platformy YouTube Susan Wojcickiová po devíti letech odstupuje

19.02.2023 , Aktualizováno 17.02.2023

Redakce

Generální ředitelka videoplatformy YouTube Susan Wojcickiová po devíti letech odstupuje z funkce. Čtyřiapadesátiletá manažerka to oznámila ve čtvrtek. Novým ředitelem bude Neal Mohan, který Wojcickiovou dosud zastupoval. YouTube je součástí americké společnosti Google, u jejíhož zrodu Wojcickiová před téměř 25 lety stála.

Ředitelka platformy YouTube Susan Wojcickiová po devíti letech odstupuje

Foto: Shutterstock 

Manažerka oznámila, že se s šéfem společnosti Alphabet Sundarem Pichaiem dohodla na další formě spolupráce. Google patří do skupiny Alphabet a Wojcickiová bude nyní v roli poradkyně jak v Googlu, tak v Alphabetu. Mohan, který v Googlu pracuje od roku 2008, bude vedle šéfa platformy YouTube zastávat i funkci viceprezidenta.

Ke změně na nejvyšší pozici dochází v době, kdy platformě YouTube klesají příjmy z reklamy, a to druhým čtvrtletím v řadě. Na trhu je ostrý konkurenční boj, přibývají na něm nové platformy, které nabízejí službu sdílení krátkých videí. Vedle platformy TikTok je to například služba Reels od Facebooku anebo několik streamovacích služeb, jako je Netflix, uvedla agentura Reuters.

Wojcickiová patří k prvním zaměstnancům Googlu, který byl jako firma zapsán v září 1998. Spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin tehdy zřídili kancelář v garáži domu Wojcickiové v kalifornském městě Menlo Park.

Nyní se Wojcickiová chce v kariéře posunout. Řekla, že upřednostní rodinu, zdraví a své osobní projekty. Než se v roce 2014 stala generální ředitelkou YouTube, působila v Googlu jako viceprezidentka prodeje reklamních produktů.

Los Angeles (ČTK)

Hlavní stránka