lupa x
user

Svaz měst a obcí se zapojí do projektu obnovy Ukrajiny

Svaz měst a obcí se zapojí do projektu obnovy Ukrajiny

19.02.2023 , Aktualizováno 17.02.2023

Redakce

Rada Evropských obcí a regionů nabídla Svazu měst a obcí ČR možnost zapojení do mezinárodního projektu „Mosty důvěry 2.0: Obnova Ukrajiny prostřednictvím partnerství s obcemi EU“. Projekt Mosty Důvěry (Bridges of Trust) si klade za cíl zvýšit spolupráci a výměnu osvědčených postupů, znalostí a dovedností mezi obcemi v Ukrajině a EU.

Svaz měst a obcí se zapojí do projektu obnovy Ukrajiny

Projekt je financován z evropských peněz s cílem rozvíjet kapacity ukrajinských obcí prostřednictvím mezinárodních partnerství s obcemi z vybraných členských států EU. Součástí projektu jsou také studijní návštěvy a stáže, které mají za cíl zlepšit porozumění klíčovým faktorům úspěchu a neúspěchu mezinárodní městské a obecní spolupráce mezi obcemi na Ukrajině a v členských státech EU. Partnerství se budou iniciovat prostřednictvím studijních návštěv a zaměří se na definování vzájemných zájmů a vymezení rozsahu proveditelných společných akcí.

Součástí projektu je účast na online fóru, návštěva zástupců ukrajinské samosprávy a také konzultace k dotačním možnostem pro navazující projekty nebo spolupráci. Online fórum se uskuteční během dubna, návštěva ukrajinských samospráv se odehrají během letních měsíců tohoto roku.

Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Hlavní stránka