lupa x
user

Čínská sociální síť TikTok plánuje dvě nová datová centra v Evropě

Čínská sociální síť TikTok plánuje dvě nová datová centra v Evropě

20.02.2023 , Aktualizováno 17.02.2023

Redakce

Čínská sociální síť TikTok plánuje otevřít dvě nová datová centra v Evropě. Tento krok by mohl zmírnit obavy o bezpečnost dat uživatelů a zmírnit tlak regulačních orgánů na firmu. Na blogu to oznámil manažer firmy pro evropské aktivity Rich Waterworth.

Čínská sociální síť TikTok plánuje dvě nová datová centra v Evropě

Foto: Shutterstock 

TikTok se snaží ujistit vlády a regulační úřady, že k osobním údajům uživatelů nemá přístup a že s obsahem nemůže manipulovat vládnoucí komunistická strana Číny ani nikdo jiný pod vlivem Pekingu. Aplikaci pro sdílení krátkých videí vlastní čínská společnost ByteDance.

Waterworth uvedl, že firma je v pokročilé fázi plánu na vybudování druhého datového centra v Irsku. Jedná také o zřízení třetího datového centra v Evropě.

TikTok dnes také uvedl, že v období od loňského srpna do letošního ledna měl v EU v průměru 125 milionů aktivních uživatelů měsíčně. To firmu vystaví přísnějším pravidlům EU pro on-line obsah označovaných jako zákon o digitálních službách. Ten označuje firmy s více než 45 miliony uživatelů za velmi velké internetové platformy a požaduje od nich řízení rizik, externí a nezávislý audit, sdílení dat s úřady a výzkumníky a přijetí kodexu chování, uvedla agentura Reuters.

Internetové platformy a vyhledávače mají podle nařízení Evropské komise (EK) do 17. února zveřejnit své měsíční počty aktivních uživatelů. Velmi velké internetové platformy pak mají čtyři měsíce na splnění pravidel, jinak jim hrozí pokuty.

Brusel (ČTK)

Hlavní stránka