lupa x
user

Kancelářští pracovníci Amazonu budou muset být tři dny v týdnu na pracovištích

Kancelářští pracovníci Amazonu budou muset být tři dny v týdnu na pracovištích

20.02.2023

Redakce

Americký internetový obchod Amazon bude po svých kancelářských pracovnících požadovat, aby byli od května minimálně tři dny v týdnu fyzicky přítomní na svých pracovištích. Připojuje se tak k řadě dalších podniků, které zpřísňují pravidla pro práci z domova, jež zažila velký rozmach v době pandemie covidu-19.

Kancelářští pracovníci Amazonu budou muset být tři dny v týdnu na pracovištích

Foto: Shutterstock

Šéf Amazonu Andy Jassy ve sdělení zaměstnancům upozornil, že společná přítomnost pracovníků v kancelářích mimo jiné usnadňuje spolupráci a vzájemné předávání zkušeností, posiluje firemní kulturu a pomáhá v kariérním rozvoji. „Dospěli jsme proto k rozhodnutí, že bychom měli znovu trávit společně v kancelářích většinu pracovní doby (minimálně tři dny v týdnu),“ dodal.

Jassy upozornil, že firma na podrobnostech nového systému kancelářské práce stále pracuje a že tento systém bude zahrnovat určité výjimky. „Vím, že některým zaměstnancům bude určitou dobu trvat, než se znovu přizpůsobí novému stylu práce. Jsem však velmi optimistický ohledně pozitivních dopadů, které tento krok bude mít na služby zákazníkům i na růst a úspěch našich zaměstnanců,“ uvedl rovněž.

Amazon od roku 2013 působí rovněž v České republice. Od roku 2015 funguje v Dobrovízi u Prahy jeho distribuční centrum, které nyní zaměstnává přes 3000 stálých pracovníků. V korporátních kancelářích v centru Prahy má společnost dalších více než 1000 specializovaných pracovníků.

Seattle (ČTK)

Hlavní stránka