lupa x
user

Mercedes-Benz chce udělat z auta mobilní kancelář, pomůže mu v tom Cisco

Mercedes-Benz chce udělat z auta mobilní kancelář, pomůže mu v tom Cisco

27.02.2023

Redakce

Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz hodlá udělat ze svých aut mobilní kanceláře. Spojil proto síly s americkou společností Cisco Systems, která automobilce poskytne softwarové nástroje Webex, už delší dobu hojně využívané v komunikaci na dálku. Mercedes to dnes oznámil na veletrhu bezdrátových technologií MWC v Barceloně.

Mercedes-Benz chce udělat z auta mobilní kancelář, pomůže mu v tom Cisco

Foto: Shutterstock

Videokonferenčním softwarem Webex budou vybaveny přístrojové desky některých mercedesů, které začne automobilka v nadcházejících týdnech dodávat na prodejní místa. Mercedes třídy E na rok 2024 pak bude vybaven připojením k wifi a na bezdrátová data, což znamená, že řidič si bude moct stáhnout aplikaci Webex přímo na displej informačního panelu i bez pomoci mobilního telefonu.

Uživatelé budou kvůli bezpečnosti moci za jízdy využívat pouze audio, všechny funkce budou k dispozici až po zastavení vozidla. Vybavení zahrnuje videokonferenční hovory, automatickou transkripci, sdílení obsahu i možnost reagovat, uvedla agentura Reuters.

Práce z domova v důsledku pandemie covidu-19 pomohla platformám zaměřeným na videokonferenční hovory. Týká se to nejen Webexu, ale například i platforem Zoom a Microsoft Teams. Když se ale protipandemická opatření začala rušit a lidé mohli opět ven, zájem o podobné platformy začal upadat. Jejich výrobci proto hledají nové možnosti, jak na trhu expandovat.

Například Zoom se spojil s americkým výrobcem elektromobilů Tesla, aby jeho auta vybavil videokonferenčními nástroji. Cisco má v plánu tento týden oznámit na veletrhu v Barceloně další partnerství, mezi nimi i s jihokorejskou společností Samsung na integraci nástrojů Webex do jejích vlajkových telefonů, a také s americkým výrobcem čipů Intel na soukromé sítě 5G.

Barcelona (ČTK)

Hlavní stránka