lupa x
user

Soukupova Médea zaplatila dluhy a žádá ukončení insolvenčního řízení

Soukupova Médea zaplatila dluhy a žádá ukončení insolvenčního řízení

02.03.2023

Redakce

Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa zaplatila dluhy třem firmám, které navrhly zahájení insolvenčního řízení s Médeou. Vzhledem ke splacení dluhů společnost žádá soud, aby řízení zastavil. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku, na které upozornil server Mediaguru. Jeden z navrhovatelů, firma Cinema City, už vzal návrh na insolvenci zpět. Stejný krok učinila i společnost Knowlimits Group, uvedla Soukupova společnost v tiskové zprávě. Médea dlužila firmám dohromady přes 3,5 milionu korun.

Soukupova Médea zaplatila dluhy a žádá ukončení insolvenčního řízení

V insolvenčním návrhu firmy Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group shodně uváděly, že agentura Médea, patřící do Soukupovy mediální skupiny Médea Group, neuhradila několik faktur za poskytnutí reklamního prostoru v kinech a obchodech provozovaných trojicí navrhovatelů. Dluh v případě Cinema City činil asi 1,994 milionu korun, u Cinexpress 895.580 korun a u Knowlimits Group 641.585 korun. Městský soud v Praze pak s Médeou zahájil 17. února insolvenční řízení. Advokát firmy Médea Martin Richter podle údajů, zveřejněných dnes v insolvenčním rejstříku, oznámil, že zmíněné dluhy Médea následně uhradila 24. února.

„S ohledem na výše uvedené tvrzený úpadce (Médea) navrhuje, aby soud insolvenční řízení s ním vedené zastavil,“ oznámil Richter. V rejstříku také firma Cinema City Czech potvrdila zaplacení dluhu Soukupovy společnosti vůči ní a navrhla zastavení řízení.

Médea uzavřela dohodu o vypořádání také s věřitelem Knowlimits Group. „V rámci narovnání obchodních vztahů vzala společnost Knowlimits Group také zpět insolvenční návrh podaný proti společnosti Médea,“ uvedla dnes Soukupova firma v tiskové zprávě.

Richter označil insolvenční návrh za „šikanózní“. Libor Vachtl z Médey zase před týdnem v tiskové zprávě v reakci na insolvenční návrh napadl firmy, které insolvenci žádaly. Tvrdil, že Médea počátkem roku podala na Knowlimits Group kvůli obchodním praktikám trestní oznámení a že u Cinema City Czech a Cinexpress je výše vzájemného ročního obratu mezi Médeou a těmito firmami výrazně vyšší než výše zmíněných dluhů. „Už jen v tomto kontextu se jeví jako nepravděpodobné, že by ve skutečnosti navrhovatelům šlo o uspokojení těchto pohledávek,“ uvedl tehdy.

Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group ale v insolvenčním návrhu shodně tvrdily, že dluhy vůči firmě Médea byly měsíce po splatnosti a Médea je nesplatila ani po opakovaných výzvách. Firmy upozorňovaly Médeu, že se budou o peníze i soudit, a Cinema City Czech poslala společnosti Médea dvě předžalobní výzvy.

Nejde o první insolvenční řízení, kterému Médea čelila. Před dvěma lety s ní soud zahájil řízení na návrh společnosti Lipian Trade. V dubnu téhož roku ale soud insolvenční návrh zamítl.

Médea je součástí firem Jaromíra Soukupa, ke kterým na mediálním trhu patří i vydavatelství Empresa Media a provozovatel televizního vysílání TV Barrandov. Dohromady tvoří skupinu Médea Group.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka