lupa x
user

FT: EU žádá Muska, aby zaměstnal více lidí na moderování twitteru

FT: EU žádá Muska, aby zaměstnal více lidí na moderování twitteru

08.03.2023

Redakce

Evropská unie žádá miliardáře Elona Muska, aby zaměstnal více lidí na moderování obsahu sociální sítě Twitter. S odkazem na své zdroje o tom píše deník Financial Times (FT). Unii znepokojuje, že firma na hlídání tweetů najímá více dobrovolníků a umělé inteligence.

FT: EU žádá Muska, aby zaměstnal více lidí na moderování twitteru

Foto: Shutterstock

Unijní žádost komplikuje Muskovy snahy o reorganizaci ztrátového podniku, který Musk loni v říjnu koupil za 44 miliard dolarů (983 miliard Kč). Propustil více než polovinu z původních zhruba 7500 zaměstnanců Twitteru, včetně celých týmů důvěry a bezpečnosti v některých kancelářích a zároveň hledal levnější způsoby monitorování tweetů, píše list.

Masivní propouštění vyvolalo obavy, zda Twitter dokáže naplnit zákon EU o digitálních službách. Ten vyžaduje, aby internetové platformy zavedly konkrétní opatření proti nelegálnímu obsahu do doby, než zákon nabude začátkem roku 2024 plné účinnosti.

Twitter se při moderování obsahu silně spoléhá na automatizaci, některé ruční kontroly odstraňuje. Na rozdíl od většího konkurenta společnosti Meta Platforms, který vlastní sítě Facebook a Instagram, Twitter nezaměstnává ověřovače faktů, uvádí FT.

Evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton v lednu ve videohovoru Muska vyzval, aby zaměstnal lidi, kteří se budou starat o naplňování unijního zákona o digitalizaci. V dřívějším videohovoru Muska dokonce varoval, že EU síť Twitter zakáže, pokud nebude dodržovat přísná pravidla o moderování obsahu.

Brusel/San Francisco (ČTK)

Hlavní stránka