lupa x
user

Na poště na Hradě lidé stáli frontu na inaugurační razítko a speciální známky

Na poště na Hradě lidé stáli frontu na inaugurační razítko a speciální známky

09.03.2023

Redakce

Na poštovním úřadě na Pražském hradě dnes lidé stáli frontu, aby si na pohlednice nebo do památníku otiskli speciální razítko vytvořené k dnešní inauguraci prezidenta Petra Pavla. Pošta také prodávala speciální aršík známek s motivem Hradčan a tematické obálky. Lidé razítko brali jako upomínku na dnešní den i jako symbol výletu do Prahy.

Na poště na Hradě lidé stáli frontu na inaugurační razítko a speciální známky

Foto: Shutterstock

Tři ženy z Mariánských Lázní si nesly pohledy, na které chtěly dostat inaugurační razítko. Jedna z nich dnes slaví 75. narozeniny, společnou cestu za Pavlem pojaly jako oslavu jubilea i vstupu do nové éry českých dějin.

Ivana z východních Čech využila školních prázdnin ve svém okrese a na inauguraci přijela i s dětmi, kterým je devět a 11 let. „Je to ta nejlepší hodina prvouky a vlastivědy, jakou mohou zažít,“ řekla žena . Její děti si inaugurační razítko odnesly v turistickém deníku.

„Konečně se nebudeme stydět za prezidenta a nebude nám dělat ostudu ve světě,“ řekl pan Pavel, který na inauguraci přijel z Českých Budějovic a rovněž čekal na razítko.

Příležitostné razítko k prezidentské inauguraci pošta tradičně nabízí už od prezidentství Václava Havla. Letošní obsahuje text: „Inaugurace prezidenta Petra Pavla, PRAHA 012 – Hrad“. V obrazu razítka je znázorněna standarta prezidenta republiky a je použita červená barva. Oraženou zásilku s poštovní známkou mohou odesílatelé zaslat svým blízkým do 18. března.

Zvolený prezident dosud nemá vlastní známku jako jeho předchůdci. Pošta s ním o této možnosti jedná, uvedl už dříve mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka