lupa x
user

Google představil nové funkce pro tvorbu textů založené na umělé inteligenci

Google představil nové funkce pro tvorbu textů založené na umělé inteligenci

15.03.2023

Redakce

Americká internetová společnost Google dnes představila nové funkce založené na umělé inteligenci (AI), které uživatelům pomohou při vytváření textů v její internetové poště Gmail a v textovém editoru Docs. Firma v dnešní zprávě oznámila, že nové funkce budou moci v testovacím režimu vyzkoušet vybraní uživatelé.

Google představil nové funkce pro tvorbu textů založené na umělé inteligenci

Foto: Shutterstock 

„Ať už jste zaneprázdněný personalista, který potřebuje vytvořit popis pracovního místa, nebo rodič připravující pozvánku na oslavu narozenin dítěte s pirátskou tematikou, Workspace vám ušetří čas a námahu tím, že napíše první verzi,“ uvedla Johanna Voolichová Wrightová ze společnosti Google. „Prostě vložíte téma, o kterém chcete psát, a okamžitě se vám vygeneruje návrh,“ dodala.

Google Workspace je balík kancelářských služeb, který kromě pošty Gmail a editoru Docs zahrnuje také například chatovací službu či kalendář. Využívají ho více než tři miliardy jednotlivců a podniků. Jeho hlavním konkurentem je balík Microsoft 365, upozornil server CNBC.

Umělá inteligence se v poslední době dostala do centra pozornosti díky chatovacímu systému ChatGPT, který vyvinula společnost OpenAI podporovaná Microsoftem.

ChatGPT dokáže na základě jednoduchých dotazů generovat články, eseje, vtipy, ale i poezii. Na základě obrovského množství dat se podobně jako člověk učí, jak odpovídat na podněty uživatelů. Společnost OpenAI koncem loňského listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti. Systém si rychle získal popularitu.

Mountain View (USA) (ČTK)

Hlavní stránka