lupa x
user

Soukupova Médea opět čelí insolvenčnímu návrhu, televizím dluží 30 mil.

Soukupova Médea opět čelí insolvenčnímu návrhu, televizím dluží 30 mil.

22.03.2023

Redakce

Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa opět čelí insolvenčnímu návrhu. Podaly ho Česká televize (ČT) a firma Media Club z mediální skupiny Prima, kterým podle návrhu Médea dluží zhruba 30 milionů korun za poskytnutí reklamního prostoru. Vyplývá to z informací, které byly dnes zveřejněny v insolvenčním rejstříku. Upozornil na to server Mediaguru.cz. Podle ČT a Media Clubu je Médea v úpadku. Médea ve vyjádření v rejstříku označila postup ČT a Media Clubu za šikanu. Na Médeu byl kvůli jiným dluhům za reklamu podán insolvenční návrh již v půlce února. Toto řízení pak ale bylo v březnu zrušeno, když Médea pohledávky uhradila.

Soukupova Médea opět čelí insolvenčnímu návrhu, televizím dluží 30 mil.

Foto: Shutterstock

ČT v nynějším insolvenčním návrhu uvádí, že jí Médea dluží dohromady asi 11,8 milionu korun za objednávky vysílání reklamy či sponzorování pořadů. Všechny zmíněné pohledávky jsou po termínu splatnosti nejméně 30 dní, a některé dokonce i více než čtvrt roku. Zaplacení dluhů se televize domáhala podle návrhu neúspěšně už v lednu podáním předžalobní výzvy.

Media Clubu nezaplatila Médea podle návrhu celkem zhruba 18,1 milionu. Stejně jako v případě ČT neuhradila Médea platby za objednávky vysílání televizních reklam. ČT a Media Club navíc v insolvenčním návrhu píší, že Médea má neuhrazené pohledávky více než čtvrt roku po splatnosti také vůči dalším věřitelům. Podle ČT a Media Clubu nemá nyní Médea dost peněz ani jiného majetku, aby dluhy splatila.

Médea popírá, že by byla v úpadku. Insolvenční návrh označila v podání, zaslaném Městskému soudu v Praze, za „šikanózní“. ČT a Media Club podle firmy zneužívají insolvenční řízení ke zvýšení tlaku na Médeu, aby uhradila pohledávky. Sama Médea ale v podání přiznala, že některé dluhy vůči ČT jsou už více než čtvrt roku po splatnosti.

Médea již v únoru čelila insolvenčnímu řízení. Firmy Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group tehdy uváděly, že jim Médea neuhradila faktury za poskytnutí reklamního prostoru v kinech a obchodech dohromady za přibližně 3,5 milionu korun. Dluhy byly podle firem měsíce po splatnosti a Médea je nezaplatila ani po opakovaných výzvách. Cinema City Czech poslala společnosti Médea kvůli dluhům i dvě předžalobní výzvy. Pohledávky ale Médea uhradila až po zahájení insolvenčního řízení, které tak bylo na začátku března zastaveno.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka